Nowy warszawski hotel Nyx zaprasza do baru na dachu

Pierwszy w Polsce hotel marki Nyx należącej do grupy hotelowej Fattal otworzy się w styczniu w Warszawie.

Publikacja: 17.12.2020 15:26

Nowy warszawski hotel Nyx zaprasza do baru na dachu

Foto: Fot. Materiały prasowe

Nyx Hotel Warsaw stanął w pobliżu biurowca Varso na rogu ulicy Chmielnej i alei Jana Pawła II na Woli i niedaleko głównego dworca kolejowego. Po ukończeniu 310-metrowy Varso będzie najwyższym w Europie drapaczem chmur z tarasem widokowym położonym dwa razy wyżej niż ten w Pałacu Kultury i Nauki. Jak informuje w komunikacie właściciel marki, grupa hotelowa Fattal, Nyx jest prawie gotowy i ma się otworzyć 18 stycznia (o ile ogłoszone dziś obostrzenia nie zostaną przedłużone).

Nazwa Nyx pochodzi od imienia greckiej bogini nocy – „tak jak noc Nyx Hotels oferują swoim gościom obietnicę odpoczynku, regeneracji i odnowy”. W wystroju autorstwa projektanta wnętrz Andreasa Neudahma dominują street art i sztuka współczesna, w tym dzieła miejscowych artystów, które „doskonale oddają ducha Warszawy”. Hotel cechować będzie również „niezobowiązująca, luźna atmosfera”.

CZYTAJ TEŻ: Łódzki Reymont zmieni się w pierwszy w Polsce hotel Aiden

""

turystyka.rp.pl

Wyjątkową atrakcją ma być w cieplejsze dni bar na dachu budynku (19. piętro) z widokiem na Warszawę, serwujący napoje i dania z grilla.

Nyx ma 331 pokojów i apartamentów z jasnoniebieskimi ścianami, pięć sal konferencyjnych, które można dowolnie łączyć, restaurację i bar w lobby, salę gier w stylu retro i studio fitness.

""

Fot. materiały prasowe

turystyka.rp.pl

– Polska jest obiecującym miejscem zarówno pod względem gospodarczym, jak i kulturowym – mówi dyrektor zarządzający Leonardo Hotels Central Europe Yoram Biton, cytowany w komunikacie. – W stolicy mamy już ugruntowaną pozycję dzięki naszemu pierwszemu hotelowi – Leonardo Royal Warsaw. Jesteśmy przekonani, że z naszą lifestylową marką Nyx Hotels by Leonardo Hotels szybko zakorzenimy się na rynku i stworzymy kolejny cel podróży – dodaje.

ZOBACZ TAKŻE: Louvre Hotels będzie zarządzać hotelem w Balicach

""

Fot. materiały prasowe

turystyka.rp.pl

Leonardo Hotels Central Europe z siedzibą w Berlinie jest częścią izraelskiej grupy hotelowej Fattal, założonej w 1998 roku przez Davida Fattala, i odpowiada za 82 hotele w Niemczech, Austrii, Szwajcarii, Polsce, Czechach, na Węgrzech, w Hiszpanii i we Włoszech. Cała grupa ma 217 hoteli z 42 tysiącami pokojów w 19 krajach Europy i w Izraelu, działających pod markami Leonardo Hotels, Leonardo Royal Hotels, Leonardo Boutique Hotels, Nyx Hotels by Leonardo Hotels, Jurys Inn, Apollo Hotels i Herods. Pod szyldem Nyx działa obecnie siedem hoteli w Europie.

""

Fot. materiały prasowe

turystyka.rp.pl

Hotele
„Lex Kamilek” już obowiązuje, a wielu hotelarzy nawet o nim nie słyszało
Materiał Promocyjny
Tajniki oszczędnościowych obligacji skarbowych. Możliwości na różne potrzeby
Hotele
TUI: Mamy pierwszy hotel bez dwutlenku węgla
Hotele
Polacy wydłużają majówkę. I płacą za noclegi ponad 300 złotych więcej
Hotele
W Egipcie nowe hotele rosną jak grzyby po deszczu. „Największe tempo od 15 lat”
Materiał Promocyjny
Naukowa Fundacja Polpharmy ogłasza start XXIII edycji Konkursu o Grant Fundacji
Hotele
Pod hotel Hampton by Hilton Wroclaw Airport wmurowano kamień węgielny