Zagroń w Szczyrku po renowacji będzie bliżej natury

Przeszkolone lobby, w którym można poczuć się jak w lesie, proste formy architektoniczne i nowoczesny design – tak będzie wyglądał po renowacji ośrodek wypoczynkowy Zagroń w Szczyrku.

Publikacja: 23.12.2020 10:39

Zagroń w Szczyrku po renowacji będzie bliżej natury

Foto: Fot. materiały prasowe

Ośrodek turystyczno-sportowy Zagroń w Szczyrku, położony na zboczu Klimczoka w Beskidzie Śląskim, przejdzie kompleksową renowację, która potrwa do 2022 roku – informuje w komunikacie właściciel obiektu, Polski Holding Hotelowy.

CZYTAJ TEŻ: Łódzki Reymont zmieni się w pierwszy w Polsce hotel Aiden

Nowa koncepcja Zagronia jest „minimalistyczna, nienachalna i ma go otworzyć na otaczającą przyrodę”. Najważniejsze założenia projektu renowacji, stworzonego przez pracownię Mach Mach Architektura, to wykorzystanie walorów położenia kompleksu i stworzenie przestrzeni, którą wyróżniać będą proste formy architektoniczne i nowoczesny design. Materiały wykończeniowe, takie jak surowe, kamienne posadzki w lobby i recepcji połączone z drewnianymi okładzinami ścian i szkłem, mają nawiązywać do przyrody – podkreślają architekci.

""

Fot. materiały prasowe

turystyka.rp.pl

Obecnie ośrodek ma 77 pokojów, ale po zaadaptowaniu niewykorzystanych powierzchni ich liczba zwiększy się. Na czwartym piętrze dobudowane zostaną dwa dwupoziomowe apartamenty z panoramicznymi oknami i widokiem na Skrzyczne. Nowe pokoje powstaną też na parterze. Część pokojów połączy się w apartamenty rodzinne.

""

Fot. materiały prasowe

turystyka.rp.pl

Recepcja i lobby zyskają nowy wygląd – w „przeszklonej strefie chill out goście będą mogli poczuć, że naprawdę są w górach, pośrodku lasu”. Zmodernizowane zostaną elewacje wschodnia, północna i zachodnia.

Renowację przejdzie niewykorzystywany obecnie taras nad basenem, gdzie powstanie zewnętrzna strefa relaksu. Zagroń zyska też nową narciarnię i garaże dla rowerów (z bazą myjąco-narzędziową). W ośrodku jest basen, goście mogą również korzystać z sali sportowej, siłowni, saun i zabiegów odnowy biologicznej.

""

Fot. materiały prasowe

turystyka.rp.pl

Zagroń zostanie przystosowany do potrzeb osób niepełnosprawnych.

Hotele
„Lex Kamilek” już obowiązuje, a wielu hotelarzy nawet o nim nie słyszało
Hotele
TUI: Mamy pierwszy hotel bez dwutlenku węgla
Hotele
Polacy wydłużają majówkę. I płacą za noclegi ponad 300 złotych więcej
Hotele
W Egipcie nowe hotele rosną jak grzyby po deszczu. „Największe tempo od 15 lat”
Hotele
Pod hotel Hampton by Hilton Wroclaw Airport wmurowano kamień węgielny