Po przybyciu do hotelu gość dostanie wirtualny klucz w aplikacji Accor Key, który pozwoli mu otwierać drzwi pokoju, sal konferencyjnych i wind bezdotykowo, za pomocą smartfona – informuje Accor w komunikacie. Po wymeldowaniu klucz zostanie automatycznie dezaktywowany.

– Łatwa w obsłudze i praktyczna aplikacja usprawni proces meldunku i zapewni gościom łatwiejszy i szybszy dostęp – zapewnia dyrektor techniczny w Accorze Floor Bleeker, cytowany w komunikacie.

CZYTAJ TEŻ: Accor pozbywa się plastiku

Projekt realizowany jest we współpracy z firmą technologiczną STAYmyway. – Niedawne badanie Deloitte pokazuje, że 60 procent podróżnych chętniej zatrzyma się w hotelu, który umożliwia bezdotykowe zameldowanie i możliwość używania smartfona jako klucza do pokoju, zaś 16 procent ankietowanych stwierdziło, że to konieczność – podkreśla założyciel firmy Faustino Fernandez.

Accor zamierza wprowadzić cyfrowy klucz we wszystkich swoich hotelach. W tym roku udostępni go w 500 obiektach, a w ciągu najbliższych pięciu lat będzie można z niego korzystać w co najmniej połowie pokojów w sieci.