Dzięki tym pieniądzom grupa będzie mogła realizować plany rozwojowe w Europie i na świecie przez najbliższe pięć-10 lat, które obejmują kupno i budowę nowych hoteli, także w Polsce – informuje B&B Hotels w komunikacie.

Jednym z elementów strategii rozwoju jest przejęcie LetoMotel w Niemczech. Od 1 marca cztery hotele tej sieci działają już pod nazwami B&B Hotel München-Moosach, B&B Hotel München-Trudering, B&B Hotel München-Olympiapark i B&B Hotel Nürnberg City-Süd. W budowie jest B&B Hotel Augsburg-West, który ma się otworzyć w czerwcu. W sumie B&B Hotels ma już 142 hotele w 91 niemieckich miastach. Celem grupy jest zwiększenie tej liczby do 300 do 2030 roku.

CZYTAJ TEŻ: Barceló zapowiada ekspansję – szykuje 13 nowych hoteli

– Nasi inwestorzy i akcjonariusze, w tym główny akcjonariusz Goldman Sachs, od razu odpowiedzieli na naszą prośbę o pozyskanie kapitału. To pokazuje, że branża hotelarska ma przed sobą świetlaną przyszłość, mimo że została silnie dotknięta przez aktualny kryzys zdrowotny – mówi prezes i dyrektor generalny grupy B&B Hotels Fabrice Collet, cytowany w komunikacie.

Pod szyldem międzynarodowej sieci B&B Hotels działa ponad 500 hoteli w 12 krajach: najwięcej we Francji (302), gdzie B&B jest trzecią pod względem wielkości siecią hotelową, i w Niemczech (142), a także we Włoszech, w Hiszpanii, Polsce, Austrii, Belgii, Czechach, Portugalii, Słowenii, Szwajcarii i Brazylii. W Polsce działa osiem obiektów tej marki: w Warszawie (154 pokoje), Łodzi (149), we Wrocławiu (140), w Krakowie (130), Katowicach (105), Toruniu (93) Nowym Targu (76) i Rzeszowie (65). W najbliższych miesiącach B&B otworzy się także w Lublinie. W tym roku na całym świecie planowanych jest co najmniej 70 otwarć.