Arche Poloneza – nowy element na mapie biznesowej Warszawy

250 pokojów i 11 sal konferencyjnych, a do tego… warsztaty ceramiczne i cukiernicze, prowadzone przez fundację zatrudniającą osoby niepełnosprawne intelektualnie.

Publikacja: 20.06.2021 11:07

Arche Poloneza – nowy element na mapie biznesowej Warszawy

Foto: Fot. materiały prasowe

W sobotę Grupa Arche otworzyła w Warszawie drugą część kompleksu nazwanego od ulicy, przy której się mieści, Arche Hotel Poloneza. Trzy niewysokie budynki mieszczą 250 pokojów jedno- i dwuosobowych, 11 sal konferencyjnych i restaurację. Pierwsza część kompleksu funkcjonuje już od trzech lat i ma 150 pokojów i trzy sale konferencyjne.

Hotel zbudowano z myślą o klientach biznesowych, przyjeżdżających do Warszawy na dłużej niż na jeden lub na dwa dni. Dlatego każdy pokój wyposażony jest w aneks kuchenny z lodówką i niewielką (dwa palniki) kuchenką elektryczną. Goście mogą zamieszkać tu na tydzień, na kilka miesięcy lub nawet na kilka lat. Mogą to być zarówno studenci, jak i biznesmeni, którzy ze względu na obowiązki zawodowe muszą w Warszawie spędzić więcej czasu.

""

Fot. materiały prasowe

turystyka.rp.pl

– Znajdują u nas przestrzeń do mieszkania, pracy i wypoczynku – zapewnia dyrektor sieci Arche Rafał Warda. Do pracy służą między innymi sale konferencyjne, ale także przestrzeń coworkingowa, w której mogą wspólnie zasiąść, żeby samodzielnie, ale jednak w otoczeniu innych ludzi o podobnych potrzebach pracować. Hotel proponuje też organizowanie u niego imprez okolicznościowych.

Z jednej strony kompleks Poloneza stoi zaledwie kilka kilometrów od dwóch potężnych centrów biznesowych Warszawy, jak Poleczki Business Park i „Mordor” przy Domaniewskiej, Wołoskiej, Cybernetyki i Marynarskiej, a z drugiej przy dużych terenach zielonych. Niedaleko stąd też do Lasu Kabackiego. Tuż obok mieści się również Lotnisko Chopina i przebiega droga ekspresowa S2.

""

Fot. materiały promocyjne

turystyka.rp.pl

Jak podkreśla Warda, Arche Hotel Poloneza to jednak miejsce wyjątkowe z innego względu. Realizuje się w nim bowiem szczególnie mocno ideę społecznej odpowiedzialności biznesu. Większą część wystroju obiektu stworzyli pracownicy Fundacji Leny Grochowskiej, osoby niepełnosprawne intelektualnie.

Z sufitu w recepcji zwisają oryginalne, kolorowe, robione ręcznie lampy, bar wyłożono kafelkami stworzonymi specjalnie w tym celu w pracowni Fundacji, a ściany zdobią duże obrazy i graffiti namalowane przez artystów niepełnosprawnych.

""

Fot. materiały prasowe

turystyka.rp.pl

Na tym jednak nie poprzestajemy. Już niebawem będziemy organizować warsztaty integracyjne dla firm, podczas których będzie można samemu wykonać kubek, czy namalować obraz. Wszystko pod okiem pracowników Fundacji Leny Grochowskiej. Mogę śmiało powiedzieć, że jest to niesamowite oczyszczenie dla umysłu i fantastyczna integracja, w której sam brałem udział i mogę polecić – dodaje Rafał Warda.

""

Fot. materiały promocyjne

turystyka.rp.pl

Arche Hotel Poloneza to jeden z 15 hoteli grupy Arche. Kilka kolejnych jest w przygotowaniu. Otwarcie kolejnego spodziewane jest w trzecim kwartale tego roku. Będzie to Dwór Uphagena w Gdańsku, hotel mieszczący się w unowocześnionym zabytkowym budynku dawnego szpitala.

Hotele
„Lex Kamilek” już obowiązuje, a wielu hotelarzy nawet o nim nie słyszało
Hotele
TUI: Mamy pierwszy hotel bez dwutlenku węgla
Hotele
Polacy wydłużają majówkę. I płacą za noclegi ponad 300 złotych więcej
Hotele
W Egipcie nowe hotele rosną jak grzyby po deszczu. „Największe tempo od 15 lat”
Hotele
Pod hotel Hampton by Hilton Wroclaw Airport wmurowano kamień węgielny