Serwis rezerwacyjny wander-hotels.info powstał z myślą o osobach, które chcą aktywnie wypocząć w górach. Klienci mogą przeszukiwać ofertę korzystając ze stu różnych filtrów. Pomysłodawcą projektu jest austriacka firma thematica zarządzająca wieloma portalami dla niszowych grup odbiorców, w których łącznie znaleźć można ponad 15 tysięcy obiektów noclegowych.

– Turystyka górska i wędrowna od wielu lat przeżywa prawdziwy boom, a trend ten w kryzysie wywołanym koronawirusem jeszcze się wzmocnił – mówi prezes thematica Erwin Oberascher. – Po zaledwie kilku tygodniach od startu nowa platforma była odwiedzana już tysiące razy – dodaje.

CZYTAJ TEŻ: Gut-Mostowy: Interaktywna mapa pomoże wypromować obiekty noclegowe

W serwisie znajdują się tylko te obiekty, które znajdują się w regionach wędrownych i oferują dodatkowe usługi, takie jak wycieczki z przewodnikiem, kursy wspinaczkowe, ale też darmowe mapy czy wynajem sprzętu. Można też zasięgnąć porady czy zamówić taksówkę, która odbierze klientów po zejściu z gór.

Ponieważ zakres świadczonych przez nie usług jest bardzo różnorodny, portal wypracował własny system ocen – przyznaje wędrowne buty. Obiekt z jednym butem oferuje podstawowy zakres usług, ten z czterema jest wysoce wyspecjalizowany w obsłudze wędrowców. Na ponad tysiąc obiektów prezentowanych w systemie na najwyższą kategorię zasłużyło na razie 29.

Jak zapewnia firma, hotele mogą się zaprezentować w portalu bezpłatnie, serwis nie pobiera też żadnej prowizji za rezerwacje, bo finansuje się z działalności reklamowej.