Firma Revolut świadcząca usługi bankowe udostępniła w Polsce platformę do wynajmu miejsc noclegowych, o czym informuje w komunikacie prasowym. Jak tłumaczy, nie chce już ograniczać się wyłącznie do oferowania usług finansowych i planuje wejść w inne branże, w tym turystyczną, a konkretnie na globalny rynek rezerwacji usług turystycznych.

Za pomocą stworzonej przez nią funkcji Stays klienci będą mogli zarezerwować noclegi w Polsce i na świecie („od Sopotu do Zakopanego, od Egiptu po Fuerteventurę, od pokojów typu bed & breakfast w okazyjnej cenie po luksusowe apartamenty”) bezpośrednio z poziomu aplikacji Revolut.

Firma nie pobierze od turystów opłaty rezerwacyjnej, ale oni sami mogą liczyć na „natychmiastowy cashback do 10 procent”.

Materiały prasowe

W miarę odradzania się turystyki i popytu na podróże inwestycje Revoluta w tę branżę będą rosły - uważa firma.

Na przełomie kwietnia i maja Revolut zapytał 12 tysięcy swoich klientów, w tym 2 tysiące z Polski, o plany urlopowe. 80 procent ankietowanych Polaków odpowiedziało, że chce wyruszyć za granicę najszybciej jak to możliwe. I tak się stało. Ponad 480 tysięcy polskich klientów Revoluta między czerwcem a październikiem wyjechało za granicę (wzrost o 92 procent w porównaniu z tym samym okresem zeszłego roku). Ich średnie wydatki wyniosły 2167 złotych na osobę i były większe o 12 procent od ubiegłorocznych i o 6 procent od tych z 2019 roku.

Czytaj więcej

Hotelarze: Wakacje trochę pomogły, ale jesień na razie bez rezerwacji

Rezerwowanie miejsc pobytu z Revolutem to element kompleksowej oferty - przypomina firma. Pozostałe to tradycyjnie konta wielowalutowe, funkcje dzielenia rachunku, sejfy grupowe na wspólne wakacyjne wydatki, polisy podróżne i możliwość wstępu do saloników lotniskowych w razie opóźnienia lotu. Niebawem pojawią się kolejne funkcje dla podróżujących.

- Revolut będzie aplikacją, która spełni wszystkie potrzeby związane z podróżowaniem - zapewnia Marsel Nikaj z Revoluta, cytowany w komunikacie.

Z aplikacji do załatwiania spraw finansowych Revolut korzysta ponad 16 milionów klientów na świecie, w tym ponad milion w Polsce, realizując ponad 150 milionów transakcji miesięcznie.