Recepcjonista z Sopotu wśród najlepszych na świecie

Krzysztof Studziński, recepcjonista hotelu Sofitel Grand Sopot zdobył trzecie miejsce w konkursie na Najlepszego Recepcjonistę Świata 2023.

Publikacja: 02.03.2023 10:34

Ceremonia wręczenia nagrody na Najlepszego Recepcjonistę Świata, przyznawanej przez międzynarodowe s

Ceremonia wręczenia nagrody na Najlepszego Recepcjonistę Świata, przyznawanej przez międzynarodowe stowarzyszenie AICR, odbyła się ostatniego dnia lutego. na zdjęciu Krzysztof Studziński

Foto: Materiały AICR

Konkurs organizuje Międzynarodowe Stowarzyszenie Kierowników Recepcji i Menedżerów Hoteli (AICR). W finale konkursu startowało 17 krajowych mistrzów zawodu recepcjonisty z Europy, Azji, Afryki Północnej, Australii i Bliskiego Wschodu.

Najlepsza okazała się Bianca-Alexandra Bogdan z hotelu Mandarin Oriental Doha w Katarze. Drugie miejsce zdobył Elias Abou Jaoude z hotelu Jumeirah Al Qasr w Zjednoczonych Emiratach Arabskich. Polski reprezentant Krzysztof Studziński z hotelu Sofitel Grand Sopot został oceniony jako trzeci.

Konkurs składał się z dwóch etapów. Pierwszy, zatytułowany po angielsku back office, polegał na rozwiazywaniu takich zadań jak wyliczenie wskaźników obłożenia hotelu (ADR / OCC / RevPar), odpisanie na skargę gościa hotelowego, odpisanie na prośbę o zarezerwowanie pokoju napisaną przez bardzo wymagającego gościa i zasugerowanie mu jakie miejsca może odwiedzić i zaplanowanie mu pobytu.

W drugim etapie kandydaci musieli zagrać w dziesięciominutowej scenie. Jury oceniało ich język ciała, empatię, pracę pod presją czasu i wymagań gości, kreatywność, wiedzę i elokwencję.

Kandydatów oceniało międzynarodowe jury, w skład którego wchodzili międzynarodowi eksperci z branży hotelarskiej – wykładowcy wyższych uczelni hotelarskich w Szwajcarii, dyrektorzy różnych pionów hotelowych hoteli luksusowych, właściciele firm doradczych z zakresu obsługi w hotelarstwie.

Krzysztof Studziński jest absolwentem trójmiejskiego technikum hotelarskiego. Jak sam mówi wystąpienie w konkursie było jego marzeniem. Wcześniej startował z powodzeniem w konkursach branżowych, jak World Skills Poland, World Skills i Euro Skills, w Olimpiadzie Wiedzy Hotelarskiej.


Hotele
Hotelarze: Zapowiada się dobra majówka. Układ kalendarza nam sprzyja
Hotele
„Lex Kamilek” już obowiązuje, a wielu hotelarzy nawet o nim nie słyszało
Hotele
TUI: Mamy pierwszy hotel bez dwutlenku węgla
Hotele
Polacy wydłużają majówkę. I płacą za noclegi ponad 300 złotych więcej
Hotele
W Egipcie nowe hotele rosną jak grzyby po deszczu. „Największe tempo od 15 lat”