Można już rezerwować wakacje w Hiszpanii

Fot. AFP

Zagraniczni turyści mogą już rezerwować lipcowy wypoczynek w Hiszpanii – powiedziała w poniedziałek minister hiszpańskiej turystyki Reyes Maroto.

Jak zapewniła Maroto w wywiadzie dla stacji radiowej Onda Cero, planowanie wakacji letnich w Hiszpanii w lipcu jest jak najbardziej uzasadnione. – Obowiązek odbycia dwutygodniowej kwarantanny prawdopodobnie zostanie do tego czasu zawieszony – dodała.

Jeden z najbardziej dotkniętych koronawirusem krajów na świecie stopniowo łagodzi ścisłą blokadę – podaje Reuters. Kilka dni temu Madryt zaskoczył partnerów z Unii Europejskiej wprowadzeniem dwutygodniowej kwarantanny dla wszystkich przybyszów z zagranicy. Według oficjalnych wyjaśnień miało to zapobiec drugiej fali zachorowań.

Premier Pedro Sánchez dodał na konferencji prasowej, że od 22 czerwca rząd stworzy „bezpieczne korytarze”, łączące regiony Hiszpanii, które weszły w fazę trzecią planu łagodzenia ograniczeń w gospodarce i życiu społecznym, z niektórymi miastami europejskimi.

Sánchez przekonywał, że turystów zagranicznych, że „Hiszpania będzie czekać [na nich] od lipca, a ktokolwiek przyjedzie do Hiszpanii, może być pewien, że przyjedzie do kraju, który zapewni im zdrowy pobyt i który dba o zrównoważony rozwój.

CZYTAJ TEŻ: Hiszpania coraz bliżej decyzji o wpuszczeniu turystów

Jak napisał hiszpański portal surinenglish.com, w związku z obowiązująca obecnie kwarantanną, branża turystyczna hiszpańska niepokoiła się, że w pozyskaniu turystów wyprzedzą ją konkurencyjne kraje, jak Grecja i Włochy, które ogłosiły, że otworzą się na ruch z zagranicy bez stosowania kwarantanny. Pierwszy od połowy czerwca, drugi od 3 czerwca.

Jednocześnie minister turystyki Wysp Kanaryjskich odniósł się sceptycznie do szybkiego powrotu turystów na archipelag. Jak powiedział, nie przewiduje, by goście z zagranicy zaczęli przyjeżdżać tu przed październikiem czy nawet listopadem.

Mogą Ci się również spodobać

Pożar hotelu w Batumi – 11 ofiar śmiertelnych

11 osób straciło życie, a 21 odniosło rany w wyniku pożaru hotelu Leogrand w ...

Wróciła „Itaka pod Żaglami”, tym razem… z rowerami

Zgodnie z zapowiedzią prezesa Itaki Mariusza Jańczuka, do oferty tego biura podróży powróciły rejsy ...

Wakacyjne połączenia zostają we wrześniowej siatce LOT-u

W jesiennej siatce LOT-u pojawi się więcej połączeń biznesowych, pozostaną w nim także najpopularniejsze ...

Milczarski: Nie szukamy inwestorów lecz partnerów

Polskie Linie Lotnicze LOT strategicznie są zainteresowane współpracą z interesującymi partnerami rynku lotniczego – ...

Airbus pracowity jak nigdy dotąd

Airbus dostarczył w minionym roku 688 samolotów pasażerskich, czyli więcej niż kiedykolwiek – poinformowało ...

Niemieccy agenci turystyczni (mimo wszystko) optymistyczni

2,4 tysiąca agentów turystycznych należących do kooperatywy TSS jest przekonanych, że poradzi sobie z ...