Dubaj otwiera granice dla turystów z testami

Fot. AFP

7 lipca Dubaj otworzy granice dla zagranicznych turystów. Goście muszą spełnić szereg warunków – informuje organizacja odpowiedzialna za promocję turystyczną emiratu, Dubai Tourism.

Zagraniczni turyści planujący podróż do Dubaju muszą przestrzegać nowych protokołów podróżowania. Przed przylotem muszą zrobić test PCR na obecność koronawirusa. Badanie powinno być nie starsze niż sprzed 96 godzin. Jeśli podróżny nie przystąpił do badania w kraju wylotu, badanie PCR będzie mu zrobione już na miejscu, kiedy wyląduje w Dubaju. Komunikat nie wspomina, jaki będzie koszt tego testu i co się stanie, jeśli test będzie pozytywny.

CZYTAJ TEŻ: Polska otwiera się na podróże lotnicze spoza Unii Europejskiej

Dodatkowo Emirat zachęca turystów do zapoznania się z zasadami podróżowania ustalonymi w ich kraju. Obowiązkowe także będzie wypełnienie oświadczenia zdrowotnego i posiadanie ubezpieczenia podróżnego obejmującego COVID-19.

W emiracie czynne już są między innymi publiczne i hotelowe plaże, centra handlowe, restauracje, baseny, parki wodne i pola golfowe. Jak zapewnia w komunikacie Dubai Tourism, można uprawiać sporty wodne i korzystać z kempingów. Sam Dubai Tourism przygotował filmy promujące atrakcje turystyczne, w tym o plażach w Dubaju, polach golfowych, centrach handlowych i parkach wodnych.

– Chcemy już powitać w Dubaju turystów – zapewnia cytowany w komunikacie dyrektor generalny Dubai Corporation for Tourism and Commerce Marketing (DCTCM) Issam Kazim. – Nowe standardy podróży wymuszają na nas nie tylko odpowiednie przygotowanie miejsc, w których będą przebywać, ale także zapewnienie bezpieczeństwa całej miejskiej społeczności.

Szczegółowe wytyczne dotyczące podróży do Dubaju znajdują się na stronie: www.visitdubai.com/en/articles/coronavirus-advisor

Tagi:

Mogą Ci się również spodobać

Marek Olszewski z pozytywną opinią Rady POT

Rada Polskiej Organizacji Turystycznej zatwierdziła kandydaturę Marka Olszewskiego na prezesa tej instytucji Głosowanie rady, ...

Polscy kontrolerzy lotów pomagają odkorkować europejskie niebo

Pogoda, zatłoczone niebo, awarie samolotów, beztroska pasażerów, którzy spóźniają się z wejściem na pokład ...

HolidayCheck: Najpierw plaża, potem hotel

HolidayCheck kupił Beach-Inspector – portal, na którym można znaleźć wszystko na temat prawie 1600 ...

Sztab Kryzysowy: Zostajemy i walczymy dalej, bo mamy sukcesy

Nagłaśnianie w rozmowach z Ministerstwem Rozwoju i w mediach problemów branży turystycznej i eventowej, ...

Lahti z tytułem Zielonej Stolicy Europy 2021

Miasto Lahti w południowej Finlandii zdobyło w czwartek tytuł Zielonej Stolicy Europy 2021 roku. ...

Słowacy zdejmują maseczki i jadą za granicę

Słowacja w środę ponownie otworzy centra handlowe, teatry i kina – zapowiedział premier Igor ...