Dubaj otwiera granice dla turystów z testami

Fot. AFP

7 lipca Dubaj otworzy granice dla zagranicznych turystów. Goście muszą spełnić szereg warunków – informuje organizacja odpowiedzialna za promocję turystyczną emiratu, Dubai Tourism.

Zagraniczni turyści planujący podróż do Dubaju muszą przestrzegać nowych protokołów podróżowania. Przed przylotem muszą zrobić test PCR na obecność koronawirusa. Badanie powinno być nie starsze niż sprzed 96 godzin. Jeśli podróżny nie przystąpił do badania w kraju wylotu, badanie PCR będzie mu zrobione już na miejscu, kiedy wyląduje w Dubaju. Komunikat nie wspomina, jaki będzie koszt tego testu i co się stanie, jeśli test będzie pozytywny.

CZYTAJ TEŻ: Polska otwiera się na podróże lotnicze spoza Unii Europejskiej

Dodatkowo Emirat zachęca turystów do zapoznania się z zasadami podróżowania ustalonymi w ich kraju. Obowiązkowe także będzie wypełnienie oświadczenia zdrowotnego i posiadanie ubezpieczenia podróżnego obejmującego COVID-19.

W emiracie czynne już są między innymi publiczne i hotelowe plaże, centra handlowe, restauracje, baseny, parki wodne i pola golfowe. Jak zapewnia w komunikacie Dubai Tourism, można uprawiać sporty wodne i korzystać z kempingów. Sam Dubai Tourism przygotował filmy promujące atrakcje turystyczne, w tym o plażach w Dubaju, polach golfowych, centrach handlowych i parkach wodnych.

– Chcemy już powitać w Dubaju turystów – zapewnia cytowany w komunikacie dyrektor generalny Dubai Corporation for Tourism and Commerce Marketing (DCTCM) Issam Kazim. – Nowe standardy podróży wymuszają na nas nie tylko odpowiednie przygotowanie miejsc, w których będą przebywać, ale także zapewnienie bezpieczeństwa całej miejskiej społeczności.

Szczegółowe wytyczne dotyczące podróży do Dubaju znajdują się na stronie: www.visitdubai.com/en/articles/coronavirus-advisor

Tagi:

Mogą Ci się również spodobać

Tysiąc dolarów za podglądanie smoków z Komodo

Odwiedzający Park Narodowy Komodo zapłacą za wstęp tysiąc dolarów – poinformowało Ministerstwo Turystyki Indonezji. ...

Duży popyt na Marsa Alam mobilizuje do inwestowania

O 300 procent w ciągu 8 lat wzrośnie liczba pokojów hotelowych w Marsa Alam ...

Projekt mikrotarczy dla turystyki jest już w Sejmie

Powołanie Turystycznego Funduszu Zwrotów i Turystycznego Funduszu Pomocowego, a także zwolnienie z ZUS i ...

Polski Bon Turystyczny uchwalony – po 500 złotych dla 6,5 miliona dzieci

Sejm zakończył pracę nad, zgłoszoną w trakcie kampanii wyborczej przez prezydenta Andrzeja Dudę, ustawą ...

Baltona zaświeci diodami na Lotnisku Chopina

Do końca tego roku dziesięć, a do wiosny 2019 roku czternaście sklepów otworzy na ...

Egipska turystyka rozwija się coraz szybciej

17,8 miliona turystów odwiedziło Egipt w zeszłym roku, wynika z raportu przygotowanego na zlecenie ...