W sezonie 2021 Corendon Airlines zawoził polskich turystów z Warszawy, Katowic, Poznania i Wrocławia do tureckiej Antalyi nad Morzem Śródziemnym. W przyszłym sezonie zamierza oferować połączenia również na greckie wyspy, Kretę i Rodos, a także do egipskiej Hurghady - informuje w komunikacie.

- Nasze linie przeznaczają w przyszłym roku ponad 110 tysięcy miejsc w samolotach na połączenia z Polski - wyjaśnia przedstawiciel handlowy Corendona W Polsce Alpaslan Ünsal. 

Planowane połączenia z Polski na sezon lato 2022 to:

do Antalyi z Warszawy i Katowic w każdą środę i sobotę, z Poznania i Wrocławia w każdą sobotę;

do Hurghady z Warszawy i Katowic w każdy czwartek;

do Heraklionu z Warszawy i Katowic w każdą środę i niedzielę;

na Rodos z Katowic w każdy piątek.

Przewoźnik blisko współpracuje z biurami podróży, którym sprzedaje bloki miejsc w swoich samolotach. Jak mówi Ünsal, pozostałe 30 procent foteli oferuje klientom indywidualnym.

W 2021 r. Corendon Airlines, przewoźnik zarejestrowany w Holandii, woził pasażerów w Europie i Turcji 27 maszynami typu Boeing 737-800. W przyszłym roku zamierza latać z 65 krajów ponad 50 boeingami i przewieźć 10 milionów pasażerów, o 6 milionów więcej niż w 2021.

Corendon w sezonie 2022 będzie realizował połączenia z następujących krajów: Austria, Belgia, Cypr, Dania, Egipt, Francja, Wielka Brytania (5 lotnisk), Grecja (6 lotnisk), Włochy, Maroko, Hiszpania (6 lotnisk), Portugalia, Holandia (3 lotniska), Niemcy (21 lotnisk), Szwajcaria, Polska (WAW, KTW, POZ, WRO), Turcja (16 lotnisk).