Ryanair świętując 12 maja 15-lecie latania z Katowice Airport ogłosił największy w swojej historii na tym lotnisku rozkład lotów, na który składa się 14 tras, w tym jedna nowa - do Wenecji. W jego siatce są też trzy kierunki stricte wakacyjne - Alghero na Sardynii, Katania na Sycylii i Pafos na Cyprze, oraz trzy popularne wśród turystów miasta: Ateny, Londyn i Mediolan. W sumie z Katowic planuje w lecie 60 rejsów tygodniowo, czyli o ponad 40 więcej niż przed pandemią.

W związku z tymi planami Ryanair powiększy swoją bazę w Katowicach o jeden samolot, do siedmiu. Z tego ruch rozkładowy będzie obsługiwał dwoma maszynami, a czarterowy pięcioma.

Ryanair pierwsze połączenie z Katowice Airport uruchomił w 2007 roku, a w październiku 2019 roku otworzył u nas bazę – przypomina cytowany w komunikacie przewoźnika prezes lotniska Artur Tomasik. - Od początku obecności linii w Pyrzowicach nasza współpraca układa się bardzo dobrze. Grupa Ryanair to profesjonalny, przewidywalny i stabilny partner biznesowy. Cieszymy się, że po trwającym dwa lata kryzysie wywołanym przez pandemię covidu, linia tak szybko odbudowuje swoją ofertę na naszym lotnisku.

- Nasz port jest liderem w segmencie przewozów czarterowych w Polsce. W najlepszym w historii lotniska 2019 roku z 4,84 miliona obsłużonych pasażerów, ponad 2 miliony podróżowało na trasach obsługiwanych na zlecenie touroperatorów. Już wtedy udział grupy Ryanair w tym ruchu był znaczący. Dzięki dodaniu w tym sezonie letnim piątego samolotu do obsługi połączeń czarterowych, udział grupy Ryanair w segmencie pyrzowickich czarterów zdecydowanie wzrośnie.