W sumie będzie to ponad 90 lotów tygodniowo. 52 kierunki niskokosztowe, 21 czarterowych i 7 sieciowych.

Cztery nowe kierunki wprowadzą przewoźnicy niskokosztowi. Ryanair: Sztokholm-Arlanda, Wenecja-Treviso i Turyn, a Norwegian, nowy przewoźnik operujący z wrocławskiego lotniska, - Oslo-Gardermoen.

Czytaj więcej

Katowice Airport: 30 państw, 90 lotnisk i 111 tras w letnim rozkładzie lotów

Turyn, Sztokholm-Arlanda i Oslo-Gardermoen pojawią się w rozkładzie lotów z Wrocławia pierwszy raz w historii.

Do Turynu samolot poleci w maju w każdy poniedziałek i piątek, a na lotnisko Sztokholm-Arlanda już w najbliższy poniedziałek. Rejsy będą odbywały się w poniedziałki, środy, piątki i soboty.

Do Oslo samoloty będą startować w poniedziałki i piątki, a do Wenecji-Treviso cztery razy w tygodniu – w poniedziałki, wtorki, piątki i soboty.

Połączenia niskokosztowe stanowią ponad połowę oferty wrocławskiego lotniska. W letnim rozkładzie znalazły się wszystkim głównie kierunki południowe. Włochy mają ich dziewięć (Bolonia, Mediolan-Bergamo, Neapol, Palermo, Piza, Rzym-Ciampino, Turyn, Wenecja-Treviso, Bari), Hiszpania pięć (Lanzarote, Alicante, Palma, Malaga i Barcelona-Girona) a Grecja trzy (Ateny, Chania, Korfu).

Wśród innych typowo wakacyjnych kierunków są m.in. Malta, dwa miasta w Chorwacji, Zadar i Split, a także Podgorica (Czarnogóra), Burgas (Bułgaria), Pafos i Larnaka (oba na Cyprze) i gruzińskie Kutaisi.

Z Wrocławia na wakacje można wybrać się również popularnymi czarterami. W letnim rozkładzie jest 21 kierunków, w tym w Grecji, Hiszpanii, Turcji, Egipcie i Tunezji.

Jak wylicza biuro prasowe lotniska, siedem połączeń pozwoli przesiąść się w hubach, by polecieć dalej. Lufthansa oferuje codziennie trzy rejsy do Frankfurtu i dwa do Monachium, a jej linie Eurowings od dwóch do sześciu połączeń tygodniowo do Düsseldorfu. Do Amsterdamu poleci codziennie KLM, a do Kopenhagi trzy razy w tygodniu SAS. Listę sieciowych połączeń uzupełnia także Swiss z Zurychem (dwa razy w tygodniu) i LOT, który z Wrocławia do Warszawy oferuje sześć rejsów dziennie.

W nowym rozkładzie nie ma rejsów na Ukrainę. Do chwili rosyjskiej agresji na ten kraj połączenia z Wrocławia prowadziły do Kijowa, Charkowa, Zaporoża, Odessy i Lwowa.

Czytaj więcej

Gdańskie lotnisko: Mamy bogaty letni rozkład lotów

- Rozkład lotów powoli zaczyna przypominać ten sprzed marca 2020 roku. Widzimy, że pandemiczne ograniczenia powoli znikają, a przewoźnicy coraz chętniej przywracają połączenia i uruchamiają nowe kierunki. Daje to duże szanse na odbudowanie branży lotniczej w najbliższym czasie – komentuje prezes Portu Lotniczego Wrocław Dariusz Kuś, cytowany w komunikacie.