Linie lotnicze British Airways do 8 sierpnia zawiesiły sprzedaż biletów na krótkodystansowe loty krajowe i zagraniczne z lotniska Heathrow - informuje agencja Reuters.

Przewoźnik tłumaczy w oświadczeniu, że musiał tak postąpić po tym, jak w zeszłym miesiącu, w związku z niedoborem pracowników obsługi naziemnej, londyńskie lotnisko zmniejszyło przepustowość do 100 tysięcy pasażerów dziennie. BA podkreślają, że dzięki temu podróżnym, którzy już mają wykupione bilety, w razie potrzeby będzie łatwiej zmienić rezerwację.

Czytaj więcej

Ograniczenia na Heathrow nie miną szybko. Lotnisko grozi liniom lotniczym

Bezprecedensowe wycofanie przez BA tysięcy miejsc ze sprzedaży potencjalnie zwiększy popyt i zawyży ceny u konkurencyjnych firm - zauważa „Sky News”.

Po zniesieniu uciążliwych ograniczeń pandemicznych turyści masowo wyjeżdżają na wakacje. Linie lotnicze i lotniska w całej Europie, które w czasie pandemii zwalniały personel, nie zdołały jeszcze zatrudnić i wyszkolić wystarczającej liczby ludzi do obsługi lotów, co skutkuje wielogodzinnymi kolejkami do odprawy, opóźnieniami i odwoływaniem lotów, a także problemami z nadawaniem bagażu.

Dlatego już w połowie lipca Heathrow zażądało od linii lotniczych wstrzymania sprzedaży biletów. BA anulowały wówczas 10,3 tysiąca lotów zaplanowanych do października dla miliona pasażerów. Z kolei Emirates odrzuciły prośbę Heathrow, oskarżając je o nieudolność i lekceważenie pasażerów.

Czytaj więcej

British Airways anuluje kolejnych 10 tysięcy lotów. "Lepiej teraz niż później"