Dotąd warszawski port miał jedno takie przejście, w strefie AB terminala, drugie uruchomione zostało w strefie E - informuje w komunikacie zarządca Lotniska Chopina Przedsiębiorstwo Państwowe Porty Lotnicze (PPL).

Koszt usługi to 30 złotych, przy czym dzieci do lat 13 podróżujące z opiekunem, który korzysta z szybkiego przejścia, przechodzą bezpłatnie.

Kod uprawniający do przejścia można kupić w kiosku samoobsługowym, u mobilnych doradców lub w biurze rzeczy znalezionych.

Czytaj więcej

Lotnisko Chopina: Za nami bardzo dobry czerwiec i świetne pierwsze półrocze

Dzisiaj lotnisko udostępniło także salon biznesowy Fantazja, który znajduje się koło bramki 34/35. Można w nim, „z dala od zgiełku lotniskowego”, skorzystać z wi-fi lub komputerów stacjonarnych, baru z napojami alkoholowymi i bezalkoholowymi, strefy relaksu i pryszniców.

Salon otwarty jest w godzinach 5-20 i dostępny dla pasażerów klasy biznes lub posiadających karty lojalnościowe linii lotniczych KLM, Air France (Elite Plus), Scandinavian Airlines, Turkish Airlines (Star Alliance Gold), Finnair, Qatar Airways, British Airways (Emerald, Sapphire i Ruby Finnair), El Al lub zaproszenie Emirates, Qatar Airways i Fly Dubai oraz wybranych biur podróży.

Wejście do salonu można również wykupić na miejscu w recepcji za 150 złotych lub wraz z usługą fast track za 160 złotych w ramach kuponu Business Pass.