Lotnisko Chopina: Za nami bardzo dobry czerwiec i świetne pierwsze półrocze

W czerwcu Lotnisko Chopina obsłużyło 1,6 miliona pasażerów. To o jedną czwartą więcej niż w maju i zaledwie 12 procent mniej niż w czerwcu 2019 roku.

Publikacja: 21.07.2022 14:43

Lotnisko Chopina: Za nami bardzo dobry czerwiec i świetne pierwsze półrocze

Foto: Dariusz Kłosiński

Liczba podróżnych odprawianych z Lotniska Chopina stabilnie rośnie – informuje warszawski port lotniczy w komunikacie. Rekordowego dnia, 19 czerwca, z usług lotniska skorzystały 58,4 tysiąca osób, zaledwie o 2 tysiące mniej niż tego samego dnia 2019 roku.

Przewoźnicy operujący z Lotniska Chopina uruchomili w czerwcu trzy nowe kierunki. LOT zainaugurował rejsy do Bombaju i Prisztiny. Wizz Air uruchomił połączenie z Kopenhagą, dołączając tym samym do dwóch przewoźników już obsługujących tę trasę.

- Te dane potwierdzają, że ruch lotniczy wraca do poziomów notowanych przed pandemią. Pasażerów przybywa z miesiąca na miesiąc. To dobry prognostyk, świadczący o stabilnej i konsekwentnej odbudowie ruchu lotniczego - mówi rzecznik prasowy Lotniska Chopina Anna Dermont, cytowana w komunikacie.

Czytaj więcej

Katowice Airport: Zbliżamy się do rekordowych wyników sprzed pandemii

Udane było całe pierwsze półrocze. W tym czasie Lotnisko Chopina obsłużyło 5,8 miliona pasażerów. To więcej niż przewidywały wcześniejsze prognozy.

Liczba pasażerów odprawionych w pierwszym półroczu to dwie trzecie wyniku z tego samego okresu roku 2019. Ponad 67 procent to pasażerowie lotów rozkładowych, 13 procent - czarterowych, a 19 procent - tanich.

W ostatnich sześciu miesiącach najwięcej podróżnych przewiozły LOT, Wizz Air i Enter Air. Najpopularniejsze kierunki rozkładowe to Londyn, Paryż i Amsterdam. Najchętniej odwiedzane kurorty wakacyjne to z kolei Antalya, Hurghada i Marsa Alam.

Linie Lotnicze
Lufthansa odwołuje loty. Agenci turystyczni domagają się odszkodowań
Linie Lotnicze
KLM i Thalys testują zintegrowaną podróż lotniczo-kolejową
Linie Lotnicze
Prawie 16 tysięcy sierpniowych lotów w Europie odwołanych. Najwięcej przez Turkish Airlines
Linie Lotnicze
Wizz Air: W czerwcu padł rekord - przewieźliśmy 4,3 miliona pasażerów
Linie Lotnicze
Allianz: Europejskie linie lotnicze nie osiągną rentowności do 2023 roku