Wrzesień 2022 roku okazał się trzecim najlepszym pod względem przewozów miesiącem w ponad 10-letniej historii lotniska - informuje port w komunikacie. Poprzednie rekordy przewozów padły w sierpniu i lipcu tegoż roku, kiedy obsłużono odpowiednio 331,3 tysiąca i 329,5 tysiąca pasażerów. W najlepszym miesiącu roku 2019 - sierpniu - z Modlina odprawiło się 303,1 tysiąca pasażerów.

W minionym miesiącu podróżni najczęściej wybierali Londyn, a w następnej kolejności Dublin, Rzym, Bergamo i Rygę.

W pierwszych dziewięciu miesiącach lotnisko obsłużyło 2,4 miliona pasażerów i 17,3 tysiąca operacji startów i lądowań. To odpowiednio 98,5 procent i 105,6 procent wyników z pierwszych dziewięciu miesięcy roku 2019.

Czytaj więcej

W pierwszym kwartale lotnisko w Modlinie niemal dogoniło wyniki sprzed pandemii

- Wrzesień to piąty z rzędu miesiąc, w którym lotnisko Warszawa/Modlin odnotowało rekordowe, największe w swojej historii przewozy. Poprzednie rekordy padły w maju, czerwcu, lipcu i sierpniu tego roku - mówi p.o. prezesa Mazowieckiego Portu Lotniczego Warszawa-Modlin Tomasz Szymczak, cytowany w komunikacie.

- Cieszymy się, że na szczyt przewozów przygotowane zostały nowe, znacznie powiększone powierzchnie handlowe i gastronomiczne, a także nowa poczekalnia na antresoli terminala. We wrześniu ukończony został pierwszy etap rozbudowy sklepu typu Travel Essential działającego pod globalną marką Relay, dzięki czemu wzbogacona została oferta prasy i książek, akcesoriów podróżnych, pamiątek, przekąsek, słodyczy oraz napojów. Już wkrótce rozpoczną się kolejne prace w adaptacyjne w terminalu pasażerskim, zarówno w strefie ogólnodostępnej, jak i zastrzeżonej, dzięki którym powstaną nowe lokale gastronomiczne - zapowiada prezes.