W samym marcu Modlin obsłużył 211,5 tysiąca pasażerów. To 82,9 procent całkowitego wolumenu pasażerskiego z marca 2019 roku - informuje Mazowiecki Port Lotniczy Warszawa-Modlin w komunikacie.

W minionym kwartale pasażerowie tradycyjnie najczęściej wybierali Londyn, a w następnej kolejności Bergamo, Dublin, Brukselę i Rzym.

- Nowy rok rozpoczęliśmy z nowymi nadziejami, nie tylko dla naszego lotniska, ale też całej branży. Perspektywy i plany są bardzo ciekawe. Dynamicznej odbudowie ruchu lotniczego sprzyja między innymi znoszenie obostrzeń w podróżowaniu w Europie, w tym w Polsce - mówi p.o. prezesa Mazowieckiego Portu Lotniczego Warszawa-Modlin Tomasz Szymczak, cytowany w komunikacie.

- Oferta lotów z naszego lotniska w sezonie rozkładowym lato 2022, obejmująca łącznie 57 kierunków, z pewnością będzie cieszyć się zainteresowaniem naszych pasażerów. Dalszy niezakłócony rozwój zależy jednak od zakończenia wojny w Ukrainie - dodaje.

Czytaj więcej

ULC: W Warszawie i Modlinie od maja tylko 180 operacji lotniczych dziennie

Już w marcu do rozkładu lotów wróciły po przerwie dwa atrakcyjne turystycznie włoskie kierunki obsługiwane przez Ryanaira: Piza i Trapani. W maju siatka połączeń zostanie wzbogacona o kolejne dwa międzynarodowe kierunki: Budapeszt i Kowno.

Modlin spodziewa się też, że pasażerowie planujący wypoczynek nad polskim morzem będą chętnie korzystać ze wznowionego po kilkuletniej przerwie krajowego połączenia do Szczecina-Goleniowa.