Połączenie z Pulą wystartuje 2 czerwca 2023 roku i będzie realizowane dwa razy w tygodniu, w poniedziałki i piątki - informuje lotnisko w komunikacie. Z kolei pierwszy lot do Warny zaplanowany został na 4 czerwca, kolejne odbywać się będą w każdą środę i niedzielę. Obydwa połączenia mają charakter sezonowy i będą obsługiwane do końca września 2023 roku.

- Cieszymy się, że Ryanair poszerzy swoją ofertę z Pyrzowic w zbliżającym się sezonie letnim. Połączenia do Puli i Warny z pewnością spotkają się z bardzo dużym zainteresowaniem, bo bazują na ogromnym wylotowym potencjale regionu. To także niezwykle atrakcyjne trasy z perspektywy samodzielnej organizacji wyjazdów wakacyjnych, a, jak wskazują statystyki, bardzo lubimy wypoczywać w Chorwacji i Bułgarii - mówi prezes Górnośląskiego Towarzystwa Lotniczego, które zarządza lotniskiem, Artur Tomasik, cytowany w komunikacie.

Czytaj więcej

Katowice Airport: 90 procent wyniku z 2019 roku w pierwszych trzech kwartałach

Ryanair to jeden z największych przewoźników na lotnisku im. Wojciecha Korfantego. Swoją działalność zainaugurował w listopadzie 2007 roku lotem do Dublina. W październiku 2019 roku uruchomił na pyrzowickim lotnisku swoją bazę. W szczycie tegorocznego sezonu letniego trzymał tam siedem boeingów 737-800NG i zatrudniał ponad 360 osób - pilotów, członków załóg pokładowych i obsługi naziemnej.