Goście łatwo rezerwują noclegi i łatwo je anulują

Bloomberg

Prawie 40 procent zamówionych noclegów zostało w zeszłym roku odwołanych. Wskaźnik ten jest szczególnie wysoki u internetowych agentów turystycznych

D-Edge, firma technologiczna należąca do koncernu Accor, przeanalizowała zeszłoroczną sprzedaż noclegów w 680 hotelach w Europie – podaje portal branżowy AHGZ. Pod uwagę wzięła wszystkie internetowe kanały sprzedaży.

Z badania wynika, że klienci zrezygnowali z 39,6 procent zamówionych pobytów. Największy odsetek rezygnacji odnotowały internetowe agencje turystyczne – dla Grupy HRS było to 66 procent, dla Booking.com 49,8 procent. Z kolei odsetek rezygnacji na własnych stronach obiektów wyniósł 18,2 procent.

Najczęściej nie dochodziło do realizacji zamówień składanych na długo przed wyjazdem – przy rezerwacjach na co najmniej 60 dni przed podróżą prawdopodobieństwo rezygnacji rośnie o 65 procent.

Firma podpowiada hotelarzom, żeby w internetowych agencjach turystycznych zamieszczali więcej ofert bezzwrotnych i w ten sposób obniżali liczbę odwołań.

Z analiz wynika ponadto, że udział tych agencji w całkowitej sprzedaży miejsc hotelowych wzrósł do średnio 23 procent we wszystkich obiektach poddanych badaniu.

Tagi:

Mogą Ci się również spodobać

Wirtualna podróż w rzymskich Termach Karakalli

Wyjątkowa podróż w czasie czeka na zwiedzających rzymskie Termy Karakalli. Każdy może otrzymać tam ...

Ryanairem z Krakowa do Bordeaux

Dzisiaj wystartował pierwszy samolot irlandzkiego przewoźnika ze stolicy Małopolski do francuskiego Bordeaux To jedna ...

Norwegian Cruise Line rezygnuje z plastikowych butelek

Amerykański operator statków wycieczkowych zastąpił plastikowe butelki na napoje biodegradowalnymi pojemnikami. Dzięki temu na ...

Betlej: Hamulcowy Morawiecki kontra orbanomika

Premier Mateusz Morawiecki, liberał ekonomiczny, nie chce dać solidnych podwyżek budżetówce. Będzie miał wkrótce ...

Rośnie liczba ofiar erupcji wulkanu w Nowej Zelandii

Do 18 wzrosła liczba ofiar erupcji wulkanu Whakaari na nowozelandzkiej White Island. Ciał dwóch ...

Niemieckie linie lotnicze Germania ogłosiły bankructwo

Linie lotnicze Germania zgłosiły dzisiaj w sądzie w Berlinie wniosek o rozpoczęcie postępowania upadłościowego. ...