Wraz z partnerami – regionalnymi i lokalnymi organizacjami turystycznymi, Polskimi Markami Turystycznymi i certyfikowanymi produktami turystycznymi – i pod patronatem Ministerstwa Edukacji Narodowej Polska Organizacja Turystyczna stworzyła bazę materiałów edukacyjnych na temat polskich atrakcji turystycznych, o czym informuje w komunikacie. Są to, jak wyjaśnia, „atrakcyjne, interdyscyplinarne pomoce dydaktyczne”, między innymi do nauczania historii, geografii, plastyki czy muzyki.

Nauczyciele szkół podstawowych i średnich mogą z niej korzystać podczas zarówno zdalnych, jak i stacjonarnych lekcji. Celem projektu jest pokazanie uczniom ciekawych miejsc w kraju i zainspirowanie ich do podróżowania.

CZYTAJ TEŻ: Dekalog bezpiecznego turysty. POT radzi, jak podróżować

Pierwsze materiały są już dostępne na stronie pot.gov.pl w zakładce „Turystyczna szkoła”, baza będzie sukcesywnie rozwijana. Informacje na temat „Turystycznej szkoły” pojawią się także na platformie edukacyjnej Ministerstwa Edukacji Narodowej epodreczniki.pl w zakładce „Kształcenie na odległość”.

– Zapraszam wszystkich nauczyli i rodziców do korzystania z materiałów pokazujących piękne miejsca i wyjątkowe atrakcje w Polsce. Na naszej stronie można znaleźć zarówno materiały wideo, audio, wirtualne spacery, jak i wysokiej jakości teksty źródłowe, karty doświadczeń, quizy i scenariusze lekcji – mówi prezes POT Robert Andrzejczyk, cytowany w komunikacie.

ZOBACZ TAKŻE: Odpoczywaj w Polsce – ruszyła kampania promocyjna

– To ważne, żeby dzieci mogły korzystać ze sprawdzonych źródeł informacji. Mam nadzieję, że dzięki „Turystycznej szkole” jeszcze więcej uczniów będzie mogło odkryć nasz kraj i zainspirować swoich rodziców i nauczycieli do wspólnych, niezapomnianych podróży – dodaje sekretarz stanu w Ministerstwie Rozwoju Andrzej Gut-Mostowy.

Kolejnym etapem projektu będzie stworzenie bazy scenariuszy wycieczek szkolnych.