Walne zgromadzenie członków oddziału małopolskiego Polskiej Izby Turystyki, które odbyło się wczoraj w formie zdalnej, powierzyło stanowisko prezesa Piotrowi Laskowskiemu. Był on jedynym kandydatem. Dotychczasowy prezes Roman Mandyna pozostaje w zarządzie oddziału jako wiceprezes.

Nowy szef zamierza skupić się na działaniach, które pomogą branży turystycznej przetrwać kryzys. – Priorytetem jest teraz pomaganie przedsiębiorcom turystycznym poszkodowanym przez pandemię – mówi Piotr Laskowski. – Jako Polska Izba Turystyki wykonujemy bardzo dobrą pracę na rzecz branży, moją rolą będzie więc wspieranie prezesa Pawła Niewiadomskiego w jego działaniach na poziomie centralnym. Na poziomie regionalnym wykorzystam dobre relacje z urzędem marszałkowskim i Urzędem Miasta Krakowa. Zasiadam w Radzie Programowej ds. Rozwoju i Promocji Turystyki w Małopolsce (ciało opiniodawczo-doradcze dla zarządu województwa – red.), w ramach której będziemy dalej rozmawiać, co jeszcze można zrobić, żeby pomóc przedsiębiorcom turystycznym – zapowiada Laskowski.

CZYTAJ TEŻ: Rafał Marek prezesem Krakowskiej Izby Turystyki

Małopolski oddział PIT liczy około 40 członków. – Liczę, że uda się go powiększyć, choć niekoniecznie musi to nastąpić w tym roku, bo wiadomo, jaka jest sytuacja w branży. Mam nadzieję, że dobrą pracą pokażemy, że warto do nas przystąpić. Zapraszam wszystkich do współpracy. Liczę, że uda się nam przetrwać ten trudny czas i wkrótce będziemy mogli cieszyć się normalną turystyką – dodaje prezes.

Piotr Laskowski jest krakowskim przedsiębiorcą turystycznym, współwłaścicielem biura podróży specjalizującego się w turystyce przyjazdowej i sieci hoteli. W latach 2017-2020 był prezesem Krakowskiej Izby Turystyki. Ukończył informatykę i ekonometrię na Uniwersytecie Ekonomicznym w Krakowie.