Prawie 500 hoteli, pensjonatów i innych obiektów noclegowych współpracuje z rządem Litwy w ramach kampanii promocyjnej „Litwa. Nie spiesz się” - podaje austriacki portal branży turystycznej Tip Online. Chodzi o to, by goście mogli dłużej zwiedzać kraj, odkrywać jego krajobrazy, piękne miasta i kurorty nad Morzem Bałtyckim. Program już działa i potrwa do 8 listopada.

Czytaj więcej

Gut-Mostowy: Bon turystyczny stał się hitem. Chcemy, żeby objął kolejne wakacje

Pierwsze 10 tysięcy osób, które zgłoszą taką chęć, będzie mogło dłużej zostać na Litwie bez ponoszenia kosztów dodatkowego noclegu. By skorzystać z okazji, muszą się zarejestrować na specjalnie utworzonej stronie internetowej – w odpowiedzi dostaną na adres e-mail kod. Jeśli zarezerwują co najmniej 3 noclegi w jednym z obiektów, które biorą udział w przedsięwzięciu, za ostatni nie zapłacą. Maksymalna wartość refundowanej usługi to 65 euro.

Kampania zainicjowały Ministerstwo Gospodarki i Innowacji i agencja ds. rozwoju turystyki Lithuania Travel. Celem jest zachęcenie gości do przyjazdów do miast – Wilna, znanego z barokowej architektury i bogatej oferty gastronomicznej, Kowna, które zachwyca nowoczesnym budownictwem i sztuką uliczną, czy Kłajpedy, spokojnego miasta portowego, blisko Mierzei Kurońskiej, jednego z najpiękniejszych miejsc w kraju.

Dodatkowy dzień pobytu można wykorzystać na odkrywanie życia mieszkańców kraju. Jesień to świetny moment na wędrówki, wycieczki rowerowe, zbieranie grzybów czy relaks w litewskiej saunie – zachęca Lithuania Travel.