W podróżach lotniczych liczą się cena, zaufanie do marki i elastyczność

Niskie ceny, elastyczne warunki rezerwowania biletów lotniczych i zwiększenie liczby lotów z miast, z których dziś trudno dolecieć do miejsc wakacyjnych – to, jak pokazuje najnowsze badanie Skyscannera, najważniejsze oczekiwania turystów.

Publikacja: 13.10.2021 08:38

W podróżach lotniczych liczą się cena, zaufanie do marki i elastyczność

Foto: Bloomberg

Porównywarka cenowa Skyscanner przeprowadziła badanie wśród 24 tysięcy osób z 8 krajów. Chciała dowiedzieć się, co jest ważne dla turystów na odradzającym się rynku podróży zagranicznych.

Okazuje się, że najważniejszym czynnikiem decydującym o wyborze miejsca wypoczynku poza atrakcyjną ceną jest zaufanie podróżnego do firmy, od której kupuje usługę turystyczną. Turyści biorą też pod uwagę ofertę na miejscu, bo są zainteresowani poznawaniem lokalnej kultury. Liczą się dla nich również rekomendacje znajomych, ale i inspirujące zdjęcia.

Czytaj więcej

Polski turysta nie boi się covidu, on tylko nie lubi uciążliwych procedur

Jeśli chodzi o rezerwowanie biletów lotniczych, to duże znaczenie mają elastyczne warunki rezerwacji. Niemcy mówili wprost, że chcą mieć pewność, że w razie rezygnacji dostaną zwrot wszystkich wpłaconych na lot pieniędzy.

Według Skyscannera w przyszłym roku najbardziej żądnymi nowych doświadczeń będą turyści z Brazylii, Stanów Zjednoczonych i Australii. Chodzi zarówno o próbowanie nowych smaków, jak i odwiedzanie najpopularniejszych zabytków i atrakcji.

Raport pokazał też, że wraz z przywracaniem możliwości podróżowania rośnie zapotrzebowanie na większą liczbę połączeń lotniczych do miejsc, do których oferta jest jeszcze ograniczona. Na pierwszym miejscu wśród takich pożądanych tras znalazły się przeloty z Warszawy na Zanzibar, pozycję drugą zajmuje trasa Berlin - Zanzibar, a trzecią Warszawa - Madera.

Co ciekawe, stolica Polski pojawia się jeszcze dwukrotnie w badaniu - na miejscu ósmym znalazły się wyloty z Lotniska Chopina na Bali, na dziewiątym na Malediwy.

Czytaj więcej

Ranking mocy paszportów. Polska awansowała, do 182 krajów wjedziemy bez wiz

Z danych Skyscannera wynika ponadto, że liczba wyszukań połączeń do miejsc, które nie są w podstawowym rozkładzie lotów przewoźników wzrosła czterokrotnie wobec okresu sprzed pandemii.

Portal sprawdził też, skąd zdaniem pasażerów brakuje najwięcej bezpośrednich przelotów. Najwyżej w tym zestawieniu znalazł się Manchester, kolejne dwie pozycje należą do Berlina Brandenburg i Lotniska Chopina w Warszawie.

Badanie zostało przeprowadzone wśród mieszkańców Stanów Zjednoczonych, Wielkiej Brytanii, Australii, Korei Południowej, Japonii, Niemiec, Brazylii i Francji.

Nowe Trendy
Minister od turystyki, Piotr Borys, nie zostanie prezydentem
Materiał Promocyjny
Tajniki oszczędnościowych obligacji skarbowych. Możliwości na różne potrzeby
Nowe Trendy
Bruksela sprawdza, czy Google nie łamie prawa, pokazując oferty lotów
Nowe Trendy
Jaki wpływ na gospodarkę ma branża spotkań i wydarzeń? „Wyniki są imponujące”
Nowe Trendy
Grecka wyspa będzie neutralna klimatycznie. Zainwestuje w nią gigant turystyczny
Nowe Trendy
Ukraina planuje turystykę po wojnie. Na razie pokazuje odwagę swoich obywateli