Zainteresowanie wyjazdami na Wyspy Kanaryjskie ma tego lata przekroczyć poziom notowany przed pandemią. Jak informuje minister turystyki, przemysłu i handlu Wysp Kanaryjskich Yaiza Castilla, na sezon letni przewoźnicy przygotowali w sumie 10,3 miliona miejsc w samolotach. To o 3,7 procent więcej niż w tym samym okresie 2019 roku - podaje hiszpański portal branży turystycznej Hosteltur.

Czytaj więcej

Hiszpania – liczba gości wzrosła o połowę, najbardziej na Balearach

Minister podkreśla, że największy wzrost ruchu szykuje się z Austrii (o 108,9 procent), Włoch (81,8 procent), Holandii (54,7 procent), Francji (53,9 procent) i Portugalii (50 procent).

Jeśli wziąć pod uwagę wartości bezwzględne, największym rynkiem źródłowym ma być wielka Brytania skąd zaplanowanych zostało 3,31 miliona miejsc w samolotach (4,3 procent wobec 2019 roku).

W wypadku Niemiec i krajów skandynawskich sytuacja jest jednak odwrotna, widać mieduży regres. Jak podaje portal, Niemców przyjedzie o 0,6 procent mniej.

Wyspy liczą też na gości krajowych, a jak potwierdza prezes hiszpańskiego Stowarzyszenia Linii Lotniczych ALA i dyrektor generalny EasyJet na Europę Południową Javier Gandara, perspektywy na ten rok są dobre. Co prawda na razie podaż jest większa niż popyt, ale dyrektor spodziewa się, że w tym roku sytuacja wróci do poziomu sprzed pandemii.

Czytaj więcej

Hiszpania powoli odbudowuje straty w turystyce. Potrzebuje jeszcze roku

W czasie madryckich targów Fitur krajowy przewoźnik Vueling poinformował, że w tym roku znów będzie intensywnie latał na Wyspy Kanaryjskie, dodatkowo ogłosił cztery nowe połączenia: z Paryża na La Palmę, z Amsterdamu na Teneryfę i Lanzarote oraz z Kopenhagi na Lanzarote. Także Jet2.com zadeklarował zwiększenie pojemności o 25 procent wobec 2019 roku – w sumie 2,5 miliona miejsc, z czego 1,3 miliona na sezon letni.