Biuro podróży: Przyszłość to wakacje zrównoważone, chcemy wiedzieć, jak je zrobić

Biuro podróży easyJet Holidays połączyło siły ze Światową Organizacją Turystyki ONZ (UNWTO) i z Impact Lab na Uniwersytecie Oksfordzkim i zamierza wypracować reguły zrównoważonego rozwoju w działaniu firm turystycznych.

Publikacja: 05.07.2023 01:30

Wakacje zaorganizowane zgodne z zasadami zrównoważonej gospodarki będą w przyszłości głównym nurtem

Wakacje zaorganizowane zgodne z zasadami zrównoważonej gospodarki będą w przyszłości głównym nurtem biznesu turystycznego - uważa esayJet Holidays

Foto: Aleksander Kramarz

Reguły mają określić postępowanie wobec środowiska naturalnego, ludzi i samej firmy - pisze brytyjski portal branży turystycznej Travel Weekly.

EasyJet Holidays współpracuje ze studentami Uniwersytetu Oksfordzkiego przy tworzeniu narzędzi, które pomogą w rozwoju zrównoważonych podróży. To kontynuacja prac rozpoczętych w zeszłym roku, które miały nauczyć młodych ludzi, jak kierować transformacją w uzyskaniu celów zrównoważonego rozwoju wskazywanych przez ONZ.

Czytaj więcej

„Świętokrzyskie czaruje” coraz nowocześniej, a teraz też w sposób zrównoważony

UNWTO i Oxford SDG Impact Lab przeprowadzą kompleksowe mapowanie bieżącej pracy firm turystycznych, w tym wywiady z pionierami zrównoważonego rozwoju w branży zakwaterowania i usług rezerwacyjnych. - Mamy duże ambicje, jeśli chodzi o przyczynienie się do powszechnego zrównoważenia wakacji i, czujemy się zobowiązani do wspierania lepszego zarządzania turystyką – deklaruje dyrektor operacyjny w easyJet Holidays Matt Callaghan. - Współpraca ma kluczowe znaczenie, jeśli chodzi o wywieranie wpływu na świat, dlatego z niecierpliwością czekamy na pomoc w opracowaniu ram, które będą dobre dla całej branży turystycznej.

Specjalista ds. zaangażowania lokalnego i globalnego Uniwersytetu Oksfordzkiego profesor Alexander Betts wyjaśnia, że ramy powstaną dzięki połączeniu światowej klasy badań akademickich Uniwersytetu Oksfordzkiego z wiedzą ekspercką UNWTO – pisze Travel Weekly.

Czytaj więcej

TUI na wakacje nad ciepłym morzem zawiezie turystów pociągiem. Będzie ekologicznie

Z kolei dyrektor wykonawcza UNWTO, Zoritsa Urosevic, podkreśla, że zasady, które będą porównywalne i odpowiednie dla większości firm, umożliwią sektorowi prywatnemu i publicznemu dostęp do lepszej jakości danych, dzięki którym będą mogły wdrażać innowacyjne rozwiązania, zmieniać modele swoich biznesów i promować lepsze zarządzanie turystyką.

Nowe Trendy
Minister od turystyki, Piotr Borys, nie zostanie prezydentem
Materiał Promocyjny
Tajniki oszczędnościowych obligacji skarbowych. Możliwości na różne potrzeby
Nowe Trendy
Bruksela sprawdza, czy Google nie łamie prawa, pokazując oferty lotów
Nowe Trendy
Jaki wpływ na gospodarkę ma branża spotkań i wydarzeń? „Wyniki są imponujące”
Nowe Trendy
Grecka wyspa będzie neutralna klimatycznie. Zainwestuje w nią gigant turystyczny
Nowe Trendy
Ukraina planuje turystykę po wojnie. Na razie pokazuje odwagę swoich obywateli