Arkadiusz Opoń rozpoczął wczoraj pracę na stanowisku wiceprezesa Polskiej Organizacji Turystycznej.

Arkadiusz Opoń został formalnie wiceprezesem Polskiej Organizacji Turystycznej. Będzie nadzorował w ramach POT działanie biura administracyjnego (zamówienia publiczne, magazyn materiałów promocyjnych, transport) i finansowo-ekonomicznego (księgowość).

Wcześniej Opoń wygrał konkurs zorganizowany przez POT na to stanowisko. Na koniec przedstawiony Radzie POT i przepytywany przez jej członków wykazał się jednak niewiedzą na temat funkcjonowania promocji turystycznej i ówczesnych przygotowań do uchwalenia bonu turystycznego. – Był nieprzygotowany, mówił niewiele, chociaż zadeklarował, że szybko się uczy nowych rzeczy – relacjonowali nam wówczas uczestnicy spotkania.

Dlatego Rada POT nie wydała pozytywnej rekomendacji kandydatowi – „za” głosowało trzech członków Rady, trzech było przeciw, a czterech wstrzymało się od głosu. Opinia Rady nie jest jednak wiążąca w świetle ustawy o POT. Prezes może mianować zastępcę niezależnie od niej.

Posiedzenie Rady POT miało miejsce pod koniec maja. Od tamtego czasu zapadła wokół kandydata cisza.

CZYTAJ WIĘCEJ: Arkadiusz Opoń kandydatem na wiceprezesa POT

Opoń przeniósł się do Warszawy z Rzeszowa, gdzie był zastępcą dyrektora wydziału spraw obywatelskich i cudzoziemców w Podkarpackim Urzędzie Wojewódzkim w Rzeszowie. Jak sugerowała w 2016 roku opozycja, wysokie stanowisko w administracji rządowej w tak młodym wieku (rocznik 1988) uzyskał dzięki zaangażowaniu politycznemu, jest bowiem członkiem Porozumienia Jarosława Gowina. Został więc nazwany przez Nowoczesną Ryszarda Petru „Podkarpackim Misiewiczem”.

Opoń ukończył studia na kierunku stosunki międzynarodowe w Wyższej Szkole Europejskiej im. Ks. Józefa Tischnera w Krakowie, a także studia podyplomowe z zarządzania zasobami ludzkimi i administracji publicznej z elementami e-administracji. W latach 2010 – 2014 był radnym Krosna, mandat uzyskał startując z listy Platformy Obywatelskiej.

Stanowisko zastępcy prezesa POT Roberta Andrzejczyka wakowało od października zeszłego roku, kiedy to odeszła z niego Agnieszka Jędrzejczyk-Wojciechowska.

Pod koniec czerwca POT ogłosił kolejny konkurs na stanowisko wiceprezesa. Tym razem, jak się dowiadujemy, szuka kandydata, który będzie odpowiadać między innymi za nadzorowanie wdrażania bonu turystycznego.

ZOBACZ: POT szuka wiceprezesa – drugie podejście