Mobilna turystyczna szkoła zabrała w podróż po Polsce 26 tysięcy dzieci

Wraz z zakończeniem roku szkolnego podróż po Polsce kończy Mobilne Centrum Edukacji Turystyczna Szkoła. W trzeciej edycji akcji odwiedziło ponad 210 szkół w całej Polsce, a z jego atrakcji w pięciu interaktywnych strefach skorzystało 26 tysięcy dzieci.

Publikacja: 23.06.2023 13:25

Mobilna turystyczna szkoła zabrała w podróż po Polsce 26 tysięcy dzieci

Foto: turystycznaszkola.gov.pl

Mobilne Centrum Edukacji Turystyczna Szkoła to projekt edukacyjny realizowany przez Polską Organizację Turystyczną w ramach programu Polski Bon Turystyczny. Jego celem jest zachęcenie do podróżowania po Polsce.

- W ciągu niemal trzech lat funkcjonowania z bonów skorzystało prawie 90 procent uprawnionych, a do przedsiębiorców z branży turystycznej wpłynęły ponad 3 miliardy złotych. Jednak to nie jedyna wartość programu - mówi wiceminister sportu i turystyki Andrzej Gut-Mostowy, cytowany w komunikacie prasowym.

Czytaj więcej

Ruszyła mobilna „Turystyczna szkoła”. W trzy miesiące objedzie Polskę

- Polski Bon Turystyczny przez cały okres obowiązywania wspierał promocję krajowej turystyki i pomógł przekonać Polaków, że nasz kraj może śmiało konkurować z miejscami podróży o międzynarodowej renomie. Stymulował popyt, wzmacniał odporność branży turystycznej i popularyzował ideę poznawania własnego kraju. Jednocześnie, dzięki prowadzonym w ramach programu działaniom, takim jak Mobilne Centrum Edukacji Turystyczna Szkoła, wprowadził edukację turystyczną dzieci i młodzieży na niespotykany wcześniej w naszym kraju poziom - wyjaśnia Gut-Mostowy.

Dzięki zastosowaniu wirtualnej i rozszerzonej rzeczywistości młodzi podróżnicy mogli odwiedzić m.in. miejsca wpisane na listę światowego dziedzictwa UNESCO, a także wziąć udział w zabawach, grach i quizach.

Uczniowie odwiedzający MCETS mieli do dyspozycji pięć interaktywnych stref z aplikacjami, humanoidalnym robotem, symulatorami i rozwiązaniami multimedialnymi, mogli także zapoznać się z zasadami zachowania w górach, korzystania ze sprzętu nawigacyjnego czy udzielania pierwszej pomocy.

- Wykorzystanie nowoczesnych technologii ma ogromną moc edukacyjną - wyjaśnia wiceprezes Polskiej Organizacji Turystycznej Anna Salamończyk-Mochel. - Od początku Mobilne Centrum Edukacji Turystyczna Szkoła cieszył się ogromnym zainteresowaniem dzieci, rodziców i nauczycieli. Odwiedziło ją ponad 26 tysięcy uczniów z 210 szkół w całym kraju, którzy podczas zabawy przeżywali sportowe emocje, poznawali zasady bezpieczeństwa i odkrywali cele wypraw po Polsce.

Czytaj więcej

POT: Turystyczna Szkoła - wychowuje turystów i przyszłe kadry turystyki

Projekt Mobilne Centrum Edukacji Turystyczna Szkoła realizowany był pod patronatem Ministerstwa Edukacji i Nauki we współpracy z regionalnymi i lokalnymi organizacjami turystycznymi oraz regionami nagrodzonymi tytułem Polska Marka Turystyczna. W projekt zaangażowane były również PTTK, Akademia Wychowania Fizycznego w Krakowie i Górskie Ochotnicze Pogotowie Ratunkowe.

Zanim Wyjedziesz
Wielkie Muzeum Egipskie otwarte. Na razie na próbę
Materiał Promocyjny
Rośnie znaczenie magazynów energii dla systemu energetycznego i bezpieczeństwa kraju
Popularne Trendy
Hiszpańskie wybrzeża zarabiają na turystyce najwięcej, ale potrzebują strategii
Popularne Trendy
Coraz więcej fałszywych recenzji hoteli w sieci. Popularna platforma wytropiła 2,7 miliona
Popularne Trendy
Vlogerzy znów zmierzą się w mistrzostwach. Pokażą najciekawsze zakątki Polski
Materiał Partnera
Kroki praktycznego wdrożenia i operowania projektem OZE w wymiarze lokalnym
Popularne Trendy
Komisja Europejska: Google faworyzuje swoje usługi, nie daje szansy konkurencji
Materiał Promocyjny
Jak znaleźć nieruchomość w Warszawie i czy warto inwestować?