Premier Grecji: Dzięki takim inwestycjom zadowolimy najbogatszych turystów

Setki miliony euro zainwestowane w hotele i usługi sprawią, że Grecja stanie się wiodącym graczem na rynku turystyki dla najbardziej wymagających klientów - zapowiada premier tego kraju Kyriakos Micotakis.

Publikacja: 09.11.2023 15:07

Premier Grecji: Dzięki takim inwestycjom zadowolimy najbogatszych turystów

Foto: One&Only_Aesthesis Villa

W miejscowości Glifada w Attyce otwarto ultraluksusowy hotel marki One&Only. To inwestycja za 300 milionów euro. Hotel pierwszych gości przyjmie 11 listopada.

Inwestycje dla najbogatszych

Resort położony jest około 30 minut jazdy od lotniska w Atenach, w rezerwacie leśnym, w otoczeniu pól lawendy, a z jego terenu rozciąga się widok na Zatokę Sarońską. Goście mogą zamieszkać w jednym z 95 bungalowów, 18 rezydencji i dwóch willi. W restauracji zjedzą dania przygotowywane między innymi przez szefów kuchni nagrodzonych gwiazdkami Michelina.

Czytaj więcej

Wygrać z konkurencją i zmianami klimatu - grecki parlament uchwalił plan dla turystyki

W otwarciu uczestniczył premier Grecji Kyriakos Micotakis. Jak podkreślał, firma nie tylko stworzyła setki „dobrze płatnych miejsc pracy ”, ale też jej inwestycja zmieni sposób postrzegania Grecji, która chce być miejscem wypoczynku również dla najbardziej wymagających klientów.

Premier, wypowiedź którego przytacza portal Greek Travel Pages, powiedział, że wykorzystanie rozległego wybrzeża Attyki, promowanie produktu turystycznego jako „ekskluzywnego” i skupienie się na zrównoważonym rozwoju to priorytety jego rządu.

Dłuższy sezon to otwarte kurorty

Micotakis podkreślał również, że niezwykle istotne jest wydłużenie sezonu turystycznego, bo to sprawi, że kurorty będą otwarte cały rok i przyjadą ludzie, którzy chcą wypoczywać w Grecji poza miesiącami letnimi. Zdaniem premiera rząd stworzył otoczenie przyjazne biznesowi, które przyciąga inwestorów – na potwierdzenie swoich słów przywołał niedawną decyzję agencji ratingowej S&P Global o podwyższeniu oceny Grecji do poziomu inwestycyjnego. To pierwsza taka sytuacja od 2010 roku, kiedy kraj popadł w gigantyczne długi. Ocenę kraju podwyższyły również inne agencje – Fitch, R&I, DBRS Morningstar i Moody’s – co również pokazuje na rosnące zaufanie.

Szef rządu przyznaje, że kraj ma przed sobą wyzwania, ale również podstawy do optymizmu. W wypadku turystyki ambicje powinny być duże. – Musimy uczynić Grecję najlepszym kierunkiem na świecie. Możemy to zrobić. Aby tego dokonać, musimy współpracować z najlepszymi i myślę, że poczyniliśmy znaczące kroki w kierunku osiągnięcia tego celu – przekonywał.

W miejscowości Glifada w Attyce otwarto ultraluksusowy hotel marki One&Only. To inwestycja za 300 milionów euro. Hotel pierwszych gości przyjmie 11 listopada.

Inwestycje dla najbogatszych

Pozostało 93% artykułu
Popularne Trendy
Fuerteventura - powstanie hotel na 1000 łóżek. Mieszkańcy protestują, ale rząd się zgadza
Popularne Trendy
Minister dofinansował turystykę - powstaną szlaki, strony w internecie i akcje promocyjne
Popularne Trendy
W Grecji najchętniej odpoczywają Niemcy, Brytyjczycy i Bułgarzy. Polacy też to lubią
Popularne Trendy
Hiszpańska wyspa broni się przed turystami – część hoteli ma zniknąć
Popularne Trendy
Oczami turystów: Kraków i Warszawa na liście najtańszych w Europie na city break
Materiał Promocyjny
CERT Orange Polska: internauci korzystają z naszej wiedzy