Uczestnicy rejsów wycieczkowych organizowanych przez Aida Cruises mogą schodzić na ląd w portach, do których zawija statek, tylko w ramach wycieczek zorganizowanych - pisze niemiecki portal branży turystycznej Reisevor9. Chodzi o tak zwane bańki turystyczne, które mają zmniejszyć ryzyko zarażenia się koronawirusem. Wszystko z powodu Omikrona. Armator zapowiedział też wprowadzenie dodatkowych zasad higieny na pokładach. Dotyczy to wszystkich rejsów, które rozpoczną się przed 24 lutego.

Czytaj więcej

Armator statków wycieczkowych: U nas szczepienia ważne są tylko trzy miesiące

TUI Cruises, podobnie jak wcześniej Hapag-Lloyd Cruises, będzie wymagał od swoich klientów przedstawienia przed zaokrętowaniem zaświadczenia o przyjęciu dawki przypominającej szczepionki na covid-19, jeśli od zakończenia podstawowego schematu szczepień minęły co najmniej 3 miesiące. Dotyczy to wszystkich klientów powyżej 18 roku życia, a zasady te będą obowiązywały od 23 lutego.

„Już w grudniu zdecydowaliśmy się ujednolicić nasze przepisy w zakresie obowiązku posiadania zaświadczenia o szczepieniu dla wszystkich pasażerów od 12 roku życia” – tłumaczy TUI Cruises. Teraz firma idzie krok dalej. Dawkę przypominającą najpóźniej można przyjąć na tydzień przed rozpoczęciem rejsu. Osoby w pełni zaszczepione, które mimo wszystko zachorowały na covid-19, a pozytywny wynik testu uzyskały nie wcześniej niż 3 miesiące przed rejsem, mogą wziąć w nim udział bez konieczności przyjmowania kolejnego zastrzyku.