Sezon na narty? Sprawdź, w jakich sytuacjach przyda się ubezpieczenie

Podróże to przyjemny czas, który poświęcamy na odkrywanie nowych miejsc, zmianę otoczenia i odprężenie się. Zimą popularnym kierunkiem są góry, cenione zwłaszcza przez miłośników aktywnego spędzania wolnego czasu. O czym należy pamiętać, wybierając się na taki wyjazd? Z pewnością o zabraniu ze sobą niezbędnego sprzętu, ale i o tym, aby właściwie zadbać o bezpieczeństwo. Pomocne okaże się w tym przypadku ubezpieczenie turystyczne oraz NNW.

Uniknąć niebezpieczeństwa

Nie zawsze mamy wpływ na to, co może się przytrafić podczas zimowych aktywności. Wbrew pozorom umiejętności i idealne warunki na stoku nie gwarantują całkowitego bezpieczeństwa. Niekiedy wystarczy jedynie krótka chwila, by stracić równowagę i niefortunnie upaść. Na takie zrządzenia losu możemy odpowiednio się ubezpieczyć, zapewniając sobie komfort psychiczny i brak dodatkowego obciążenia finansowego w razie problemów. Co najważniejsze, ubezpieczyć możemy się nawet w ostatniej chwili, tuż przed wyjazdem, czego doskonałym przykładem jest historia jednej z klientek Warty, pani Zosi z Warszawy.

Pani Zosia przed każdym zagranicznym wyjazdem dbała o swoje ubezpieczenie. Tym razem przypomniała sobie o tym, będąc już w drodze do Austrii, pod Częstochową. Odwiedziła więc stronę internetową Warty i wykupiła ubezpieczenie turystyczne, nawet nie przypuszczając, że przyda się jeszcze tego samego dnia, gdy upadek na stoku skończył się urazem więzadła krzyżowego. Koszt pomocy, której udzielili jej ratownicy na stoku i lekarze w szpitalu, pokrył w całości ubezpieczyciel.

Kompleksowa pomoc i minimum ryzyka

Wyposażenie się w ubezpieczenie zawsze jest dobrą decyzją. Ubezpieczenie turystyczne Warta Travel obowiązuje już od momentu zawarcia umowy, jeśli klient w chwili jego zawarcia przebywa w Polsce. Gdy znajduje się za granicą, odpowiedzialność obowiązuje od kolejnego dnia. Już w podstawowej wersji obejmuje organizację pomocy o szerokim zakresie oraz pokrycie kosztów leczenia nagłych zachorowań, nieszczęśliwych wypadków i następstw przewlekłych chorób. Można je rozszerzyć o dodatkowe opcje takie jak: NNW, OC w życiu prywatnym, ochrona bagażu, koszty odwołania podróży czy koszty leczenia powypadkowego w Polsce.

Bardzo poważna sytuacja spotkała pana Jarka z Łodzi. Podczas narciarskiego wyjazdu doznał skomplikowanego złamania nogi w Austrii. Wymagało to transportu do szpitala, operacji i trwającej niemal tydzień hospitalizacji zakończonej transportem do Polski ambulansem. Gdyby nie wykupione ubezpieczenie, poszkodowany zostałby obciążony kosztami w wysokości niemal 14 tysięcy złotych.

Natomiast z myślą o osobach, które aktywnie wypoczywają na terenie Polski, powstało ubezpieczenie NNW – pakiet dla Turysty na terenie naszego kraju. To oferta zarówno dla osób indywidualnych, jak i większych grup, która może zostać zawarta maksymalnie na czas 30 dni. Obejmuje m.in. następstwa nieszczęśliwych wypadków, powstałych również w wyniku działań osoby pod wpływem alkoholu, nabycie środków pomocniczych oraz organizację wizyt lekarskich w miejscu pobytu. Ubezpieczenie można rozszerzyć o dodatkowe opcje takie jak ochrona bagażu,  odpowiedzialność cywilną za szkody wyrządzone w obiektach noclegowych czy odwołanie podróży krajowej. Z tego rozwiązania skorzystał pan Zbigniew z Głogowa, który wyjechał w polskie góry i skręcił nogę na stoku. Dzięki ubezpieczeniu szybko otrzymał świadczenie za uszczerbek na zdrowiu, a na dodatek zadbano o to, by wrócił do formy sprzed wypadku.

Ubezpieczenie turystyczne to znakomite rozwiązanie, które umożliwi nam spokój ducha i beztroskie cieszenie się wypoczynkiem. Elastyczność ofert sprawia, że można dopasować je do indywidulanych potrzeb. Dowodem skuteczności są historie zadowolonych klientów, które można znaleźć na stronie dobrezakonczenia.pl.

Materiał Promocyjny 

Mogą Ci się również spodobać

Cyfryzacja podstawą strategii turystyki

Przedstawiciele niemieckiej branży turystycznej uważają, że przy tworzeniu narodowej strategii turystyki najważniejsza jest cyfryzacja ...

Rząd: Pięć filarów tarczy antykryzysowej

Dopłaty do wynagrodzeń, mikropożyczki i kredyty na dogodnych warunkach, przesunięcia spłat, możliwość odsunięcia w ...

W Niemczech sprzedaż Turcji rośnie dwucyfrowo

Wzrost liczby turystów o 50 procent, najlepsza sprzedaż w historii – tak niemieccy touroperatorzy ...

Zmarł Aleksander Giertler, założyciel i pierwszy prezes Izby Turystyki RP

5 kwietnia zmarł Aleksander Giertler — znany działacz turystyczny, pierwszy prezes Izby Turystyki RP, ...

Ministerstwo Rozwoju na tropie fałszywego biura podróży

Ministerstwo Rozwoju wystąpiło do prokuratury i policji z zawiadomieniem o podejrzeniu popełnienia przestępstwa przez ...

Część pasażerów nie odleciała z gdańskiego lotniska

35 pasażerów nie zdążyło wejść na pokłady samolotów odlatujących z gdańskiego lotniska. Zdaniem portu ...