W czasie spotkania z premierem Mostafą Madboulym i ministrem starożytności Khaledem el-Ananim prezydent Abdel Fattah el-Sisi nakazał odnowienie atrakcji turystycznych w taki sposób, aby odwiedzający mogli zapoznać się z bogatą historią Egiptu. Dotyczy to muzeów – informuje rzecznik prezydenta Bassam Radi.

Czytaj też: „Egipt przywraca blask swoim skarbom”.

Zdaniem el-Sisiego takie wydarzenia, jak przeniesienie mumii faraonów z Muzeum Egipskiego do Narodowego Muzeum Cywilizacji Egipskiej w Kairze powinny być okazją do przypomnienia o dziedzictwie kulturowym. Znany archeolog Zahi Hawass zdradził, że transport szczątków dawnych królów, między innymi mumii Amenhotepa I, Totmesa I, Totmesa II, Ramzesa I, Ramzesa II, Ramzesa III, odbędzie się w czasie wielkiej parady zaplanowanej na 15 czerwca.

Zobacz też: „Wielkie Muzeum Egipskie dopiero za rok”.

Spotkanie było też okazją dla ministra Ananiego do poruszenia problemu odzyskania skradzionych i wywiezionych za granicę starożytnych zabytków. Szef resortu starożytności zdał również relację z postępu prac nad zmodernizowaniem takich zabytków jak pałac Mohameda Alego w dzielnicy Shubra w Kairze czy budynek Baron Palace w Heliopolis.