Wiceminister zdrowia Waldemar Kraska rozmawiał dziś z Porankiem Rozgłośni Katolickich Siódma9 na temat sytuacji epidemicznej w Polsce i szans na zagraniczne wakacje.

Na pytanie prowadzącej audycję, czy resort zdrowia będzie zalecał zniesienie kwarantanny po powrocie z zagranicy, jego wiceszef stwierdził, że jeżeli już rząd zdecyduje się na otwarcie granic, to – pod warunkiem, że „nie ma uzasadnionych przyczyn, nie ma objawów chorobowych” – kwarantanny nie będzie. – Są to jednak decyzje, które podejmujemy z tygodnia na tydzień, w zależności od sytuacji epidemicznej – zaznaczył.

CZYTAJ TEŻ: Branża turystyczna zapowiada protest pod Kancelarią Premiera

Z kolei na pytanie, kiedy można spodziewać się komunikatu w tej sprawie i czy pojawi się on w połowie czerwca, gość rozgłośni odpowiedział: – Myślę, że tak. To będzie moment, kiedy będziemy planowali wyjazdy i będziemy wiedzieli, dokąd możemy polecieć. – Czyli wakacje nie tylko w Polsce będą w tym roku możliwe? – dociekała dziennikarka. – Myślę, że tak – odpowiedział Waldemar Kraska.

Niecały miesiąc temu, 8 maja, Kraska był bardziej sceptyczny. Mówił: Nie chciałbym robić złudnych nadziei, ale myślę, że w tym roku spędzimy wakacje w kraju.