Gdańsk, Gdynia, Sopot przed świętami za pół ceny

Od 11 do 20 grudnia pomorskie firmy, w tym turystyczne, będą sprzedawać za 50 procent ceny vouchery na swoje usługi w ramach akcji „Świąteczna metropolia za pół ceny”.

Publikacja: 09.12.2020 14:10

Gdańsk, Gdynia, Sopot przed świętami za pół ceny

Foto: Fot. Nelly Kamińska

58 pomorskich samorządów zrzeszonych w stowarzyszeniu Obszar Metropolitalny Gdańsk-Gdynia-Sopot (OMGGS) organizuje akcję pod hasłem „Świąteczna metropolia za pół ceny”. Firmy z Pomorza, na przykład biura podróży, hotele, restauracje czy muzea, będą mogły sprzedać za połowę ceny vouchery na swoje usługi do wykorzystania w przyszłym roku.

To już kolejna taka akcja stowarzyszenia, ale pierwsza w warunkach pandemii i częściowego lockdownu. „Hotele, teatry, atrakcje turystyczne znalazły się w tragicznej sytuacji. Od prawie dwóch miesięcy nie mogą prowadzić działalności i nie wiadomo, kiedy będą mogły ją wznowić. Chcemy im pomóc! Specjalnie dla nich organizujemy wyjątkową, świąteczną edycję <<Metropolii za pół ceny>>. Dla naszych mieszkańców to idealny prezent na święta dla bliskich, a dla przedsiębiorców szansa na przetrwanie” – pisze OMGGS na swojej stronie internetowej.

CZYTAJ TEŻ: „Poznań za pół ceny”- 38 ofert, 113 tysięcy zwiedzających

– Akcję organizujemy z myślą o przedsiębiorcach, którzy najmocniej ucierpieli przez pandemię. Biorąc w niej udział, będą mogli zdobyć środki na bieżącą działalność. Wiemy, że wszyscy są w trudnej sytuacji, dlatego proponujemy zakup voucherów za pół ceny – mówi specjalista ds. promocji OMGGS Dominik Makurat. – Przy okazji promujemy lokalną turystykę. Zachęcamy mieszkańców innych regionów Polski, by do nas przyjechali, ale też Pomorzan, by wyruszyli w podróż po swoim regionie, poznawali jego smaki i atrakcje – dodaje.

– Dotąd staraliśmy się przyciągnąć ludzi do Gdańska, Gdyni i Sopotu, teraz chcielibyśmy ich mieszkańców zaprosić do mniejszych miejscowości, aby pokazać, że metropolia z hasła naszej akcji to nie tylko trzy duże miasta, ale także powiat lęborski, malborski, wejherowski, kartuski, pucki, cała Mierzeja Wiślana, a więc większość województwa pomorskiego – podkreśla Makurat.

ZOBACZ TAKŻE: Polski start-up rozkręca akcję „Polska za pół ceny”

Pierwsze oferty pojawią się na stronie stowarzyszenia w najbliższy piątek po południu. Sprzedaż voucherów potrwa od 11 do 20 grudnia, zgłoszenia przedsiębiorcy mogą wysyłać także po jej rozpoczęciu. Szczegóły na stronie www.metropoliagdansk.pl/zapolceny.

""

turystyka.rp.pl

Tendencje
Chorwaci: Nasze plaże znikają, bo obcokrajowcy chcą mieć domy nad samym morzem
Materiał Promocyjny
Tajniki oszczędnościowych obligacji skarbowych. Możliwości na różne potrzeby
Tendencje
Ustka kontra reszta świata. Trwa głosowanie na najlepszy film promocyjny
Tendencje
Poranne trzęsienie ziemi na Krecie. Turyści wyszli bez szwanku
Materiał Promocyjny
Naukowa Fundacja Polpharmy ogłasza start XXIII edycji Konkursu o Grant Fundacji
Tendencje
La Palma znowu przyjmuje samoloty