Kanary – na Wielkanoc o dwie trzecie turystów mniej

Jedynie 175 tysięcy miejsc w samolotach zaplanowały linie lotnicze, które mają przywieźć turystów na Wyspy Kanaryjskie na święta wielkanocne. To zaledwie 33 procent tego, co zrealizowały w 2019 roku.

Publikacja: 18.03.2021 08:03

Kanary – na Wielkanoc o dwie trzecie turystów mniej

Foto: Fot. Pixabay

Ministerstwo Turystyki, Przemysłu i Handlu Wysp Kanaryjskich poinformowało, że w święta wielkanocne na archipelag przylecieć może około 175 tysięcy turystów. Wynika to z planów linii lotniczych. Dla porównania w 2019 roku w tym samym okresie przewoźnicy przygotowali 528 tysięcy miejsc, czyli o 67 procent więcej niż obecnie.

Odpowiedzialna za turystykę minister Yaiza Castilla przyznaje, że w tym roku w święta będzie też dużo mniej (o 76,3 procent w porównaniu z okresem sprzed pandemii) gości zagranicznych, większość pochodzić będzie z Hiszpanii kontynentalnej (spadek o 41 procent).

CZYTAJ TEŻ: Wyspy Kanaryjskie bez turystów. Tak pusto jeszcze nie było

Castilla zaznacza, że częściowo jest to związane z sytuacją epidemiczną na Kanarach – wskaźnik określający liczbę nowych przypadków notowanych zarówno w ostatnich siedmiu, jak i 14 dniach przekracza wartości akceptowane przez najważniejsze rynki źródłowe, które pozwalałyby znieść restrykcje związane z wyjazdami. Przykładem mogą być Niemcy, które 12 marca zniosły ostrzeżenia przed wyjazdami do sześciu prowincji hiszpańskich, ale nie na Kanary. Na wyspach wskaźnik wynosi 100 na 100 tysięcy mieszkańców.

Castilla podzieliła się również dobrymi informacjami – Lufthansa potroiła liczbę miejsc na Kanary na Wielkanoc. Będzie wykonywać 35 lotów tygodniowo – w 2019 roku było ich tylko 11. Pierwszy raz pojawią się rejsy z Frankfurtu na Gran Canarię, Teneryfę, Fuerteventurę i La Palmę, a liczba tych z Monachium na Gran Canarię, Teneryfę i Fuerteventurę zwiększyła się.

Tendencje
Chorwaci: Nasze plaże znikają, bo obcokrajowcy chcą mieć domy nad samym morzem
Tendencje
Ustka kontra reszta świata. Trwa głosowanie na najlepszy film promocyjny
Tendencje
Poranne trzęsienie ziemi na Krecie. Turyści wyszli bez szwanku
Tendencje
La Palma znowu przyjmuje samoloty
Materiał Promocyjny
CERT Orange Polska: internauci korzystają z naszej wiedzy