Turcja włącza do bieżącego programu szczepień pracowników branży turystycznej – informuje w komunikacie Biuro Radcy ds. Kultury i Informacji Ambasady Turcji w Warszawie. Celem jest zapewnienie dostępności usług turystycznych w kraju przez cały rok oraz bezpieczeństwa zdrowotnego turystom i zatrudnionym w branży turystycznej.

ZOBACZ TEŻ: Turcja przedłuża warunek okazywania testów przez turystów

W ramach przygotowań do nowego sezonu turystycznego zaszczepieni zostaną przede wszystkim pracownicy obiektów noclegowych, restauracji i biur podróży zarejestrowanych w programie certyfikacji sanitarnej Safe Tourism (Bezpieczna Turystyka), a także kierowcy i przewodnicy turystyczni. Pracodawcy mogą ich rejestrować na uruchomionej przez resorty turystyki i zdrowia platformie internetowej.

Zainaugurowany w czerwcu zeszłego roku przez Ministerstwo Kultury i Turystyki program Safe Tourism reguluje pod kątem bezpieczeństwa zdrowotnego zasady kwaterowania, serwowania posiłków i przewozu turystów. Certyfikat Safe Tourism jest obowiązkowy dla wszystkich obiektów noclegowych mających 30 i więcej pokojów. Turyści mogą się w nich również na żądanie poddać badaniom na covid-19. Dotąd certyfikat uzyskało 8 tysięcy obiektów.

CZYTAJ WIĘCEJ: Turcja zaczyna certyfikować hotele, lotniska, autokary