Strajk niemieckich przewoźników

Bloomberg

Wprawdzie personel pokładowy niemieckiej Lufthansy odwołał strajk zaplanowany na niedzielę, 20 października, ale protestować zamierzają linie lotnicze należące do tego przewoźnika – Eurowings, Sun Express, Germanwings i Lufthansa Cityline.

Nie odbędzie się w związku z tym 300 rejsów zaplanowanych z Frankfurtu i Monachium między 6 a 11 rano. Ucierpi na tym około 60 tysięcy pasażerów. Lufthansa Cityline i Sun Express latają też do Polski.

CZYTAJ TAKŻE: Lufthansa zapłaci za sprzedaż usług dodatkowych?

Stewardesy i stewardów samej Lufthansy od strajku powstrzymała obietnica dwuprocentowej podwyżki płac. To nawet więcej, niż chciały związki zawodowe, domagające się podwyżki o 1,8 procent w ciągu pół roku. Wiceszef związku pracowników pokładowych UFO, Daniel Flohr, z zadowoleniem przyjął postawę pracodawcy, ale nazwał ją „grą w szachy”. — Oczywiście chodzi o pozytywny odbiór rezygnacji ze strajku przez media, ale dajemy sygnał, że takie dzielenie załóg nie jest dobrą strategią i na dłuższą metę nie przyniesie efektu — mówi Flohr.

Jak informuje UFO, między związkiem a kierownictwem Lufthansy pozostaje jeszcze wiele niewyjaśnionych kwestii, stosunki są więc napięte. Zarząd Lufthansy zapowiadał, że odwoła się do sądu w sprawie legalności zapowiadanego strajku, z kolei związkowcy podtrzymują gotowość do masowego i bezterminowego protestu w przyszłym miesiącu.

Tagi:

Mogą Ci się również spodobać

Hotelarze z Kanarów chcą mieć swoją linię lotniczą

Po upadku Thomasa Cooka hotelarze z Wysp Kanaryjskich zaczęli pracować nad stworzeniem własnej linii ...

BGK i Polcom zbudują sieć hoteli za granicą

Edynburg, Luton, Londyn – w tych miastach powstaną obiekty pierwszej rodzimej sieci hoteli poza ...

Prezes LOT-u: Lotnisko centralne to będzie skok gospodarczy

Centralny Port Lotniczy jest potrzebnym hubem w Europie Środkowej, a z perspektywy Polski inwestycja ...

Travelplanet: Dużo więcej chętnych na wakacje 2019

O 35 procent rośnie sprzedaż wycieczek z biurami podróży na lato przyszłego roku w ...

Klienci wolą drinka niż czysty pokój

Wielu klientów hotelu wcale nie oczekuje, że ich pokój będzie codziennie sprzątany – wynika ...

IGHP ma dyrektora na Warmii i Mazurach

Mariusz Pawliczak, dyrektor Hotelu Krasicki w Lidzbarku Warmińskim został dyrektorem regionalnym Izby Gospodarczej Hotelarstwa ...