Strajk niemieckich przewoźników

Bloomberg

Wprawdzie personel pokładowy niemieckiej Lufthansy odwołał strajk zaplanowany na niedzielę, 20 października, ale protestować zamierzają linie lotnicze należące do tego przewoźnika – Eurowings, Sun Express, Germanwings i Lufthansa Cityline.

Nie odbędzie się w związku z tym 300 rejsów zaplanowanych z Frankfurtu i Monachium między 6 a 11 rano. Ucierpi na tym około 60 tysięcy pasażerów. Lufthansa Cityline i Sun Express latają też do Polski.

CZYTAJ TAKŻE: Lufthansa zapłaci za sprzedaż usług dodatkowych?

Stewardesy i stewardów samej Lufthansy od strajku powstrzymała obietnica dwuprocentowej podwyżki płac. To nawet więcej, niż chciały związki zawodowe, domagające się podwyżki o 1,8 procent w ciągu pół roku. Wiceszef związku pracowników pokładowych UFO, Daniel Flohr, z zadowoleniem przyjął postawę pracodawcy, ale nazwał ją „grą w szachy”. — Oczywiście chodzi o pozytywny odbiór rezygnacji ze strajku przez media, ale dajemy sygnał, że takie dzielenie załóg nie jest dobrą strategią i na dłuższą metę nie przyniesie efektu — mówi Flohr.

Jak informuje UFO, między związkiem a kierownictwem Lufthansy pozostaje jeszcze wiele niewyjaśnionych kwestii, stosunki są więc napięte. Zarząd Lufthansy zapowiadał, że odwoła się do sądu w sprawie legalności zapowiadanego strajku, z kolei związkowcy podtrzymują gotowość do masowego i bezterminowego protestu w przyszłym miesiącu.

Tagi:

Mogą Ci się również spodobać

Przyszłość widzimy w poszerzonym hotelarstwie

Zamiast konkurować z Googlem czy Amazonem zdecydowaliśmy się na współpracę z nimi. Blisko pracujemy ...

Zbankrutował cypryjski Cobalt Air

Cobalt Air, linia lotnicza z Cypru, zakończył działalność. Pasażerowie po zwrot pieniędzy mają zgłaszać ...

Konsorcjum tylko dla doświadczonych agentów

Brytyjska firma Protected Trust Services powołuje konsorcjum dla agentów turystycznych, którzy nie oczekują wspólnych ...

Polacy wyróżnieni przez Connect Association

Connect Assotiation – amerykańska organizacja analizująca przemysł spotkań, zaliczyła dwóch Polaków – Wojciecha Liszkę ...

Rosja nieprzygotowana na przyjazd kibiców

Rosja nie jest przygotowana na przyjęcie kibiców piłkarskich mistrzostw świata – uważa szefowa Stowarzyszenia ...

UOKiK bada sprzedawanie wycieczek na pokazach

Chcemy, by ustawa o usługach turystycznych umożliwiała klientowi wycofanie się z zakupu wycieczki, gdy ...