Strajk niemieckich przewoźników

Bloomberg

Wprawdzie personel pokładowy niemieckiej Lufthansy odwołał strajk zaplanowany na niedzielę, 20 października, ale protestować zamierzają linie lotnicze należące do tego przewoźnika – Eurowings, Sun Express, Germanwings i Lufthansa Cityline.

Nie odbędzie się w związku z tym 300 rejsów zaplanowanych z Frankfurtu i Monachium między 6 a 11 rano. Ucierpi na tym około 60 tysięcy pasażerów. Lufthansa Cityline i Sun Express latają też do Polski.

CZYTAJ TAKŻE: Lufthansa zapłaci za sprzedaż usług dodatkowych?

Stewardesy i stewardów samej Lufthansy od strajku powstrzymała obietnica dwuprocentowej podwyżki płac. To nawet więcej, niż chciały związki zawodowe, domagające się podwyżki o 1,8 procent w ciągu pół roku. Wiceszef związku pracowników pokładowych UFO, Daniel Flohr, z zadowoleniem przyjął postawę pracodawcy, ale nazwał ją „grą w szachy”. — Oczywiście chodzi o pozytywny odbiór rezygnacji ze strajku przez media, ale dajemy sygnał, że takie dzielenie załóg nie jest dobrą strategią i na dłuższą metę nie przyniesie efektu — mówi Flohr.

Jak informuje UFO, między związkiem a kierownictwem Lufthansy pozostaje jeszcze wiele niewyjaśnionych kwestii, stosunki są więc napięte. Zarząd Lufthansy zapowiadał, że odwoła się do sądu w sprawie legalności zapowiadanego strajku, z kolei związkowcy podtrzymują gotowość do masowego i bezterminowego protestu w przyszłym miesiącu.

Tagi:

Mogą Ci się również spodobać

FTI szkoli młodych agentów

Niemiecki touroperator FTI organizuje w jeden z lipcowych weekendów szkolenie tylko dla młodych agentów. ...

Strajk greckich strażników starożytności

Akropol, muzea i inne atrakcje turystyczne w Atenach i na Krecie są dzisiaj zamknięte. ...

UIA na jednym bilecie z Air India

Od 6 maja pasażerowie Ukraine International Airlines i Air India będą mogli na jednym ...

Kazachstan: Samolot wystartował i uderzył w budynek. Są ofiary

Samolot kazachskich linii lotniczych Bek Air, tuż po starcie z lotniska w Ałmaty, uderzył ...

Krakowskie lotnisko z dziennym rekordem pasażerów

Prawie 615 tysięcy pasażerów skorzystało we wrześniu z lotniska Kraków Aiport. To o 13 ...

Google oferuje wycieczki i atrakcje turystyczne

Użytkownicy nadal potrzebują rozwiązań, które pozwolą w jednym miejscu przeglądać atrakcje turystyczne odwiedzanych miejsc, ...