Boeing sprawdza instalację elektryczną w Maxach

Fot. Bloomberg

Boeing i urząd lotnictwa FAA potwierdziły, że badają problem okablowania w boeingach B737 MAX, który mógłby doprowadzić do zwarcia instalacji elektrycznej.

Rzecznik koncernu Gordon Johndroe powiedział, że producent samolotów „wychwycił tę kwestię w ramach dokładnego procesu sprawdzania” i, że „pracuje z FAA nad sporządzeniem odpowiedniej analizy”, ale „byłoby przedwczesne spekulowanie, czy ta analiza doprowadzi do jakichkolwiek zmian w projekcie” — cytuje agencja Reutera.

„New York Times” poinformował, że Boeing sprawdza, czy dwie wiązki okablowania nie znajdują się zbyt blisko siebie, co mogłoby doprowadzić do zwarcia w instalacji i ostatecznie spowodować katastrofę, gdyby piloci nie zareagowali odpowiednio.

FAA oświadczył w komunikacie z 5 stycznia, że razem z firmą „analizuje pewne ustalenia z niedawnego przeglądu proponowanych modyfikacji w B737 MAX”. Urząd dodał, że zapewni, aby „zostały rozwiązane wszelkie kwestie związane z bezpieczeństwem stwierdzone w tej procedurze”.

Tagi:

Mogą Ci się również spodobać

TUI rośnie zgodnie z planem

O 7,2 procent wyższy obrót, zysk operacyjny większy o 26 procent, sprzedaż oferty letniej ...

Podatek od wycieraczek i serwetek w Modenie

Podatek od wycieraczek, a także od serwetek w barach wprowadzono w Modenie na północy ...

Nowy Jork pogada z turystami przez Messengera

NYC & Company, firma zarządzająca promocją Nowego Jorku jako kierunku turystycznego, będzie informować odwiedzających ...

Październik lepszy dla czterech gwiazdek

W październiku nocleg w hotelu kosztował średnio 251,26 złotego i był o 2,17 procent ...

Większe biura podróży będą przejmować mniejsze

W najbliższych miesiącach na niemieckim rynku touroperatorskim będzie dochodzić do konsolidacji, wynika z pogłębionych ...

Samorządowcy chcą uporządkować rynek najmu krótkoterminowego

Gdy lokatorzy utrudniają życie sąsiadom, właściciel mieszkania nie zamieści oferty na Airbnb i Bookingu ...