Boeing sprawdza instalację elektryczną w Maxach

Fot. Bloomberg

Boeing i urząd lotnictwa FAA potwierdziły, że badają problem okablowania w boeingach B737 MAX, który mógłby doprowadzić do zwarcia instalacji elektrycznej.

Rzecznik koncernu Gordon Johndroe powiedział, że producent samolotów „wychwycił tę kwestię w ramach dokładnego procesu sprawdzania” i, że „pracuje z FAA nad sporządzeniem odpowiedniej analizy”, ale „byłoby przedwczesne spekulowanie, czy ta analiza doprowadzi do jakichkolwiek zmian w projekcie” — cytuje agencja Reutera.

„New York Times” poinformował, że Boeing sprawdza, czy dwie wiązki okablowania nie znajdują się zbyt blisko siebie, co mogłoby doprowadzić do zwarcia w instalacji i ostatecznie spowodować katastrofę, gdyby piloci nie zareagowali odpowiednio.

FAA oświadczył w komunikacie z 5 stycznia, że razem z firmą „analizuje pewne ustalenia z niedawnego przeglądu proponowanych modyfikacji w B737 MAX”. Urząd dodał, że zapewni, aby „zostały rozwiązane wszelkie kwestie związane z bezpieczeństwem stwierdzone w tej procedurze”.

Tagi:

Mogą Ci się również spodobać

W maju Lotnisko Chopina prawie bez pasażerów

W maju liczba pasażerów na warszawskim lotnisku zmalała w porównaniu z ubiegłorocznym majem o ...

Dolny Śląsk zachęca do przyjazdu i szykuje vouchery

Dolnośląska Organizacja Turystyczna i tamtejszy urząd marszałkowski voucherami zachęcają turystów do odwiedzania Dolnego Śląska. ...

Lufthansa do pasażerów: Weźcie kanapki na drogę

Pasażerowie Lufthansy odlatujący 2 grudnia z Frankfurtu, Monachium, Duesseldorfu, Kolonii, Stuttgartu i Berlina nie ...

Minister turystyki Grecji: W lipcu ugościmy turystów

Grecja otworzy się dla turystów w lipcu, ale hotelarze i tak się boją pustych ...

Jest projekt nowej ustawy dla biur podróży

Zabezpieczenie interesów turystów korzystających z tzw. pakietowania dynamicznego, likwidacja szarej strefy w turystyce, większa ...

Polska Izba Turystyki zaprasza na TT Warsaw

Gorąco zachęcam do wzięcia udziału w jubileuszowej 25. edycji Międzynarodowych Targów Turystycznych TT Warsaw ...