Latem więcej LOT-u z Rzeszowa

Fot. Jacek Bonczek

Pod koniec kwietnia polski przewoźnik uruchomi rejsy z Rzeszowa do Gdańska, a pod koniec maja do Zadaru w Chorwacji. Będzie operował na tych trasach do września.

Aktualnie LOT lata z podrzeszowskiej Jasionki 37 razy w tygodniu do Warszawy oraz sezonowo do Nowego Jorku na lotnisko Newark-Liberty. Jak zawiadamia w komunikacie, w sezonie letnim będzie latał do Gdańska (od 25 kwietnia do 26 września w soboty) i chorwackiego Zadaru (od 30 maja do 19 września, też w soboty). Rejsy obsługiwać będą bombardiery Q400 z 78 miejscami na pokładzie.

CZYTAJ TEŻ: Rzeszów świętuje powrót czarterów do Tunezji

– Bardzo cieszę się z tych możliwości. Bałtyk i Chorwacja to dwa najchętniej wybierane przez Polaków miejsca wakacyjnego wypoczynku – mówi marszałek województwa podkarpackiego Władysław Ortyl, cytowany w komunikacie.

– Nowe połączenia sezonowe doskonale wpisują się w naszą strategię rozwoju oferty lotów wakacyjnych, bardzo oczekiwanych między innymi przez mieszkańców Podkarpacia. Dzięki nowym trasom LOT-u znacznie skróci się czas podróży z Rzeszowa zarówno nad Bałtyk, jak i do słonecznej Chorwacji – dodaje prezes Portu Lotniczego Rzeszów-Jasionka Adam Hamryszczak.

Jak informuje prezes LOT-u Rafał Milczarski, w 2019 roku do i z Jasionki podróżowało LOT-em ponad 232 tysiące pasażerów.

ZOBACZ TAKŻE: LOT nie poleci do Chin do końca lutego

Tagi:

Mogą Ci się również spodobać

Tatry napoją turystów

Przy wejściach do Tatrzańskiego Parku Narodowego w rejonie Kuźnic turyści mogą bezpłatnie korzystać ze ...

PolskiBus dowiezie na lotnisko w Modlinie

Pasażerowie Ryanaira będą mogli dotrzeć na lotnisko w Modlinie, z którego lata ta linia, ...

Kto pierwszy wyląduje na lotnisku Berlin Brandenburg?

Nie zmienia się data otwarcia lotniska Berlin Brandenburg. Nadal jest to 31 października. Wiadomo ...

Bug europejskim Edenem

„Wielokulturowy nurt Bugu” został tegorocznym zwycięzcą Konkursu Eden na „najlepsze europejskie destynacje” Głównym organizatorem ...

PKP: Jesteśmy gotowi na wielkanocny szczyt

Grupa PKP zapowiedziała uruchomienie 14 dodatkowych połączeń PKP Intercity podczas zbliżającego się wielkanocnego szczytu ...

W kwietniu noclegi pięciogwiazdkowe były droższe

Średnia cena noclegu w kwietniu w polskich hotelach wyniosła 253,42 złotego, co oznacza, że ...