Wyspy Kanaryjskie chcą dopłacać do lotów z Polski

Fot. www.aena.es

Władze Wysp Kanaryjskich ogłosiły listę 20 nowych połączeń lotniczych, które chciałyby zasilić dopłatami. Wśród nich jest połączenie z Gdańska na Gran Canarię.

Podległa lokalnemu rządowi organizacja turystyczna Wysp Kanaryjskich, Promotur Turismo de Canarias, wskazała 20 nowych połączeń lotniczych z dziewięciu krajów w Europie na Gran Canarię, Teneryfę, Lanzarote, Fuerteventurę i La Palmę, które chciałaby zasilić dopłatami z funduszu Flight Development Fund (FDF). Wśród nich znalazła się trasa z Gdańska na Gran Canarię. Oprócz niej Wyspy Kanaryjskie chcą dofinansować loty z Węgier, Niemiec, Norwegii, Wielkiej Brytanii, Irlandii, Francji, Włoch i Austrii. Kierunki te wybrały ze względu na znaczny potencjał rozwoju ruchu turystycznego.

CZYTAJ TEŻ: Wyspy Kanaryjskie tracą turystów

Na dopłaty do nowych połączeń FDF przeznaczy 3,5 miliona euro, na samą trasę z Gdańska 206,7 tysiąca euro. Aktualnie z Gdańska na Wyspy Kanaryjskie można się dostać tylko samolotami wyczarterowanymi przez biura podróży.

Gdyby wszystkie ogłoszone trasy zostały uruchomione, liczba miejsc w samolotach zwiększyłaby się o około 190 tysięcy rocznie, a w sumie o 380 tysięcy, bo linie lotnicze muszą zobowiązać się, że będą latały na wybranej trasie przez dwa lata.

Gdańsk to nie jedyny polski kierunek, do którego Wyspy Kanaryjskie chciałaby dopłacać. Na liście połączeń, które mogłyby skorzystać z dofinansowania, są także ogłoszone w poprzednich latach trasy z Wrocławia na Gran Canarię oraz z Warszawy i Krakowa na Fuerteventurę. Władze wyspy szukają przewoźników do obsługi w sumie 57 połączeń z Europy i Stanów Zjednoczonych.

ZOBACZ TAKŻE: Wiatr znad Sahary odciął Wyspy Kanaryjskie

Od uruchomienia funduszu w 2013 roku dofinansowanie dostało 26 tras. Z pieniędzy z FDF korzystał miedzy innymi Ryanair, który uruchomił loty z Krakowa na Gran Canarię, i Wizz Air na trasach z Katowic na Lanzarote i Teneryfę.

Tagi:

Mogą Ci się również spodobać

WTTC: Zamykanie granic i zakazy nie powstrzymają wirusa

Zamykanie granic, zakazywanie podróżowania i bardziej restrykcyjne działania rządów nie powstrzymają rozprzestrzenienia koronawirusa – ...

W hotelarstwie nie zawsze będzie tak różowo

Chociaż biznes hotelowy przeżywa teraz boom, nie możemy zapominać, że prędzej czy później nadejdą ...

Zimą 54 nowości w połączeniach lotniczych z Polski

W sezonie zimowym pasażerowie podróżujący z Polski mają do wyboru 460 regularnych połączeń, w ...

Podróże służbowe zwiększają przychody firm

Firmy, które nie oszczędzają na podróżach służbowych, uzyskują lepsze wyniki finansowe – wynika z ...

Intercity uruchamia wakacyjne pociągi

Ponad 400 dodatkowych codziennych pociągów kursujących po Polsce i Europie uruchomi na lato PKP ...

Turcy szykują podwyżki w hotelach

O 13 procent wzrosła w styczniu w Antalyi liczba turystów zagranicznych, ale by rok ...