Wraz ze wznowieniem 21 maja lotów do Londynu, Frankfurtu, Paryża, Mediolanu, Madrytu, Chicago, Toronto, Sydney i Melbourne dubajskie linie lotnicze wdrożyły zaostrzone procedury sanitarne.
Obowiązują one na każdym etapie podróży – informuje przewoźnik w komunikacie. Pasażerowie, którzy odprawiają się na lotnisku w Dubaju lub lecą na nie, dostają bezpłatny zestaw higieniczny składający się z maseczek, rękawiczek, chusteczek antybakteryjnych i środków dezynfekujących. Rękawiczki i maseczki muszą obowiązkowo nosić na lotnisku w Dubaju, podczas lotu wymagane są tylko maseczki.
Skanery termiczne monitorują temperaturę ciała wchodzących na lotnisko. Pasażerowie tranzytowi przesiadający się w Dubaju również przechodzą kontrolę termiczną po wyjściu z samolotu.
CZYTAJ TEŻ: Emirates wznawiają loty do dziewięciu miast
Wskaźniki odległości mają pomóc utrzymać dystans od innych podczas odprawy i wejścia na pokład. Poczekalnie również zostały zaaranżowane tak, aby podróżni nie siedzieli blisko siebie. Przy stanowiskach odprawy, imigracyjnych i transferowych stanęły bariery ochronne.
Bagaż podręczny należy nadać razem z rejestrowanym, można zabrać ze sobą tylko niezbędne przedmioty, takie jak laptop, torebka, teczka lub artykuły dziecięce.
Pasażerowie wchodzą na pokład po kolei w zależności od zajmowanego w samolocie rzędu, od ostatniego do pierwszego. Bramki, przy których czekają na wejście, po każdej odprawie są czyszczone i dezynfekowane.
Emirates zapewniły swoim pracownikom transport samochodem do i z pracy. Tam, gdzie to możliwe, skróciły postoje w miejscach docelowych, a załogę lotów długodystansowych, z dłuższymi przerwami między lotami, kwaterują w pojedynczych pokojach. Po powrocie do Dubaju załoga przechodzi test na covid-19 i udaje się na 14-dniową kwarantannę.
ZOBACZ TAKŻE: Szykują się historyczne zwolnienia w Emirates
Personel lotniskowy i pokładowy pracuje w rękawiczkach, maskach, niektórzy w fartuchach i przyłbicach. W lotach trwających ponad 1,5 godziny uczestniczy dodatkowy członek personelu – „asystent obsługi kabiny”, który odpowiada między innymi za czyszczenie toalet co 45 minut. W toaletach jest mydło dezynfekujące i instrukcja mycia rąk.
Czasopisma i materiały do czytania nie są dostępne na pokładzie, jedynie w klasach premium pasażerowie dostają jednorazowe menu i karty win. Emirates powróciły natomiast do serwowania gorących posiłków, z wysterylizowanymi sztućcami i naczyniami.
Po każdym rejsie maszyny przechodzą „zaawansowaną” dezynfekcję w Dubaju.
– Ryzyko zarażenia się w samolocie już jest niskie, ale dołożyliśmy wszelkich starań, aby na każdym kroku, od odprawy do zejścia z pokładu, ochrona pasażerów była na najwyższym poziomie – mówi dyrektor operacyjny Emirates, Adel Al Redha, cytowany w komunikacie. – Każde działanie chroniące przed zakażeniem to dodatkowe ograniczenie ryzyka. Naszym celem jest zapewnienie możliwie największego bezpieczeństwa lotów – dodaje.
CZYTAJ TEŻ: Emirates: Zanim wejdziesz na pokład, zrobią ci test na covid-19
Żadna część jak i całość utworów zawartych w dzienniku nie może być powielana i rozpowszechniana lub dalej rozpowszechniana w jakiejkolwiek formie i w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny lub inny albo na wszelkich polach eksploatacji) włącznie z kopiowaniem, szeroko pojętę digitalizację, fotokopiowaniem lub kopiowaniem, w tym także zamieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody Gremi Media SA. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części bez zgody Gremi Media SA lub autorów z naruszeniem prawa jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami "Regulaminu korzystania z artykułów prasowych" [Poprzednia wersja obowiązująca do 30.01.2017]. Formularz zamówienia można pobrać na stronie www.rp.pl/licencja.