Słaby marzec na Lotnisku Chopina

Fot. D. Kłosiński

W marcu warszawskie Lotnisko Chopina obsłużyło 513 tysięcy pasażerów, czyli o 61,7 procent mniej niż w tym samym miesiącu ubiegłego roku. Gdyby nie akcja LOT do Domu, wyniki byłyby jeszcze gorsze.

W marcu liczba pasażerów, którzy skorzystali z Lotniska Chopina, spadła w porównaniu z marcem 2019 roku o 61,7 procent i wyniosła 513 tysięcy – podaje w komunikacie zarządca stołecznego portu, Przedsiębiorstwo Państwowe „Porty Lotnicze”.

Od początku roku z Lotniska Chopina wyleciało za granicę 2,8 miliona podróżnych (spadek o 15,4 procent), zaś do innych miast w kraju 313,5 tysiąca (spadek o prawie 20 procent).

CZYTAJ TEŻ: Lotnisko Chopina zaczęło nowy rok od rekordu

Liniami tradycyjnymi podróżowało 2,6 miliona osób (spadek o 16 procent), tanimi 502 tysiące (spadek o 16,5 procent), a czarterowymi 310 tysięcy (wzrost o 5,6 procent).

56,7 procent pasażerów udało się do krajów strefy Schengen, a 43,3 procent poza nie. Duży wpływ na marcowy wynik miała akcja LOT do Domu, w ramach której do kraju wróciło 55 tysięcy Polaków.

ZOBACZ: Koniec Lotu do Domu – wróciło 55 tysięcy Polaków

Tagi:

Mogą Ci się również spodobać

Lotnisko we Wrocławiu: We wrześniu jak w szczycie sezonu

We wrześniu Port Lotniczy Wrocław obsłużył 365 tysięcy podróżnych, o 4 procent więcej niż ...

Można już zgłaszać firmy na weekend za pół ceny

Polska Organizacja Turystyczna rozpoczęła rekrutację partnerów branżowych, chcących uczestniczyć w wiosennej edycji akcji „Polska ...

Włochy nie będą ratowały Alitalii

Włoski rząd wykluczył ratowanie upadającej Alitalii z pieniędzy publicznych. Wszystko wskazuje na to, że ...

Wizz Air lata już na nowych trasach z Polski

W połowie czerwca węgierski przewoźnik uruchomił zapowiadane wcześniej połączenia z Polski do Londynu-Gatwick, Santander ...

Chińscy turyści porzucili Hurghadę

10 osób w lipcu i 128 w sierpniu – tylu chińskich turystów odwiedziło Hurghadę ...