Kraków Airport: W czerwcu mało pasażerów, ale coraz więcej połączeń

Fot. materiały prasowe

W czerwcu krakowskie lotnisko obsłużyło około 14,4 tysiąca pasażerów, o 98 procent mniej niż rok wcześniej. Po ponad dwumiesięcznym przestoju lotnisko wznowiło regularne rejsy pasażerskie.

W czerwcu przez Kraków Airport przewinęło się niecałe 14,4 tysiąca podróżnych, czyli o 98 procent mniej niż w tym samym miesiącu zeszłego roku – podaje lotnisko w komunikacie. Od początku roku było ich łącznie 1,5 miliona, a więc o 2,2 miliona mniej niż rok wcześniej.

– Czerwiec to miesiąc, gdy Kraków Airport mozolnie, ale konsekwentnie odbudowuje się po 2,5-miesięcznym zamknięciu – mówi prezes lotniska Radosław Włoszek, cytowany w komunikacie. – Z każdym dniem pojawia się coraz więcej pasażerów. Podróżujący ze zrozumieniem przyjmują nowe standardy sanitarne wprowadzone w trosce o ich bezpieczeństwo – dodaje.

CZYTAJ TAKŻE: Kraków Airport – w kwietniu 52 pasażerów

1 czerwca lotnisko wznowiło codzienne połączenia do Warszawy i Gdańska, do rozkładu powróciło także połączenie do mazurskich Szyman. 17 czerwca salut wodny powitał samolot Lufthansy z Frankfurtu. Z rejsami międzynarodowymi wystartowały też Wizz Air i Ryanair. W lipcu i sierpniu będzie można polecieć LOT-em do Rzymu-Fiumicino, Kalamaty, Kawali, Barcelony, Zadaru, Chanii, Dubrownika, Salonik, na Santorini, Korfu i Zakintos – wśród tych tras wszystkie poza Dubrownikiem to nowości.

W czerwcu na krakowskie lotnisko powrócił także holenderski KLM. Z kolei na najbliższy piątek planowana jest inauguracja długo oczekiwanego połączenia Air France’u na główne lotnisko Paryża. Kraków Airport zapowiada też wznowienie rejsów do Londynu, Glasgow, Birmingham, Edynburga i Kijowa.

ZOBACZ TEŻ: Polska otwiera się na podróże lotnicze spoza Unii Europejskiej

Tagi:

Mogą Ci się również spodobać

Nocne kursy znad Morskiego Oka dla nieodpowiedzialnych

Po świętach kursy wozów konnych z Palenicy Białczańskiej do Morskiego Oka będą wydłużone – ...

Kanada nie chce widzieć u siebie statków wycieczkowych

Z powodu pandemii koronawirusa rząd Kanady przedłużył o trzy miesiące zakaz wpływania statków wycieczkowych ...

Blablabus zawiesza działalność w Niemczech

Przewoźnik autokarowy Blablabus wstrzymuje w Niemczech działalność operacyjną. Powodem jest pandemia koronawirusa. Ponownie zamierza ...

Indonezja – zakaz lotów w rejonie wulkanu

Wszystkie loty w rejonie wulkanu Anak Krakatau są przekierowywane z powodu unoszącego się w ...

Ryanair połączy Kraków z Düsseldorfem

Irlandzkie tanie linie lotnicze otwierają nowe połączenie ze stolicy Małopolski. Od końca października będą ...

Turystyka rozwija gospodarki wszystkich krajów

Chiny, Stany Zjednoczone i Indie to największe potęgi turystyczne świata – wynika z raportu ...