Wrocławskie lotnisko: Sezon urlopowy będzie udany

Fot. materiały prasowe

Grecja, Hiszpania, Egipt, Turcja – do tych krajów już można latać z wrocławskiego lotniska. Niedługo inauguracja kolejnych wakacyjnych połączeń.

Ruch rośnie z miesiąca na miesiąc, już teraz dużą popularnością cieszą się loty czarterowe – podaje w informacji prasowej Port Lotniczy Wrocław. Czartery latają do Antalyi, Bodrum, Hurghady i Marsa Alam, jeszcze w tym miesiącu zaczną latać do Heraklionu na Krecie, na Rodos i Zakintos, a także do Burgas i Warny.

– Wszyscy jesteśmy spragnieni urlopu za granicą. Cieszymy się, że przewoźnicy dotrzymują słowa i inaugurują kolejne połączenia. Z miesiąca na miesiąc będzie ich coraz więcej – zapowiada prezes Portu Lotniczego Wrocław Dariusz Kuś, cytowany w komunikacie.

CZYTAJ TEŻ: British Airways startuje z Wrocławia

– Sprzyja temu kilka czynników: w wielu krajach maleje liczba nowych przypadków zachorowań, wzrasta liczba osób zaszczepionych, a z południa Europy i innych kierunków płyną sygnały otwarcia się na turystykę. Ponadto podróżowanie ułatwia możliwość wykonywania testów na naszym lotnisku. Wiele wskazuje na to, że nadchodzący sezon urlopowy będzie udany – dodaje.

Wakacyjne połączenia realizują również tanie linie lotnicze. Ryanair lata aktualnie do Chanii na Krecie, Alicante, na Teneryfę, Majorkę i do Gdańska, już niebawem ma zainaugurować następne połączenia.

Do startu szykują się również przewoźnicy sieciowi. LOT w ramach akcji „LOT na wakacje” wprowadził do rozkładu dwie nowości – Barcelonę i Kos (pierwsze loty 19 i 20 czerwca). Lufthansa, która cały czas lata do Frankfurtu, teraz uruchomiła także połączenie do Monachium.

ZOBACZ TAKŻE: Ryanair poleci z Wrocławia do duńskiego Legolandu

Letni rozkład lotów wrocławskiego lotniska liczy w sumie ponad 50 kierunków oferowanych przez tanie linie lotnicze, przewoźników sieciowych i biura podróży.

Zmiana pory roku, wprowadzanie wakacyjnych połączeń i ustępująca powoli pandemia spowodowały zwiększenie ruchu w Porcie Lotniczym Wrocław, który w kwietniu obsłużył około 23,4 tysiąca pasażerów, czyli o 16 procent więcej niż w marcu i o 48 procent więcej niż w lutym.

Tagi:

Mogą Ci się również spodobać

Duży ruch na stanowiskach regionalnych przedstawicieli biur podróży

Początek roku zaowocował kilkoma zmianami kadrowymi w biurach podróży. Jakub Koput, Michał Paczkowski i ...

Merkel: Potrzeba jeszcze tygodni twardych restrykcji

Kanclerz Niemiec Angela Merkel ostrzegła na spotkaniu swojej partii, CDU, przed drastycznym wzrostem liczby ...

Grecja – kontrowersje wokół otwarcia Meczetu Zdobywców

W Atenach został otwarty dla zwiedzających XV-wieczny Fethiye Dżami, tzw. Meczet Zdobywców. To jeden ...

Brytyjski rząd rozważa rozszerzenie kwarantanny. Polska na potencjalnej liście

Francja, ale też Polska, Szwajcaria, Holandia i Malta, są podobno na liście krajów, wobec ...

LOT odwołuje rejsy do końca maja

Z powodu „niestabilnej sytuacji na międzynarodowych rynkach lotniczych” i „licznych obostrzeń związanych z przemieszczaniem ...

USA: Na Filipinach może dojść do porwań turystów

Grupy terrorystyczne planują porwania cudzoziemców na filipińskiej wyspie Palawan, na zachodzie archipelagu – ostrzegają ...