Litwa promowała się zdjęciami… innych krajów

Facebook

Szefowa departamentu turystyki Litwy przyznała, że jej instytucja reklamowała uroki Litwy w mediach społecznościowych, pokazując zdjęcia z innych krajów

Jak piszą litewskie media, państwowy Departament Turystyki w kampanii promocyjnej Litwy „Prawdziwe jest piękne” („Real is Beautiful”) używał zdjęć pochodzących z innych państw Europy Wschodniej i Skandynawii.

Jurgita Kazlauskiene ustąpiła ze stanowiska, aby „pracownicy Departamentu Turystyki nie stali się celem niekończących się ataków”.

Kampania, której koszt ocenia się na 140 tys. euro, ruszyła w październiku 2016 roku. Według litewskiego serwisu „Wiadomości znad Wilii” spółki odpowiedzialne za promocję Litwy w sieciach społecznościowych, które wygrały przetarg na jej prowadzenie, zobowiązały się do wykorzystywania w większości zdjęć własnych. Tymczasem publikowały fotografie z baz zdjęć komercyjnych, takich jak Shutterstock czy Flickr. Co więcej, zdjęcia te nie miały z Litwą nic wspólnego.

Wywołało to oburzenie internautów. Na Facebooku zaczęły pojawiać się dziesiątki ironicznych wpisów, w których znalazły się zdjęcia znanych obiektów z różnych krajów oznaczone hashtagiem #realisbeautiful. Do internautów dołączył w czwartek również litewski premier Saulius Skvernelis, który na swoim profilu opublikował zdjęcie budynku Komisji Europejskiej w Brukseli z dopiskiem „Od jutra rząd przenosi się do nowej siedziby w Karolinkach”.

Tagi:

Mogą Ci się również spodobać

Grecka organizacja turystyczna informuje o koronawirusie i sytuacji w kraju

Grecka Narodowa Organizacja Turystyczna informuje na swojej stronie internetowej o decyzjach dotyczących turystyki, które ...

Slowhop – nowa platforma niedzisiejszych miejsc

Chyżę, pałac i domek hobbita, a także wyprawę psim zaprzęgiem i konną wyprawę przez ...

Miliony na kontach szefów turystycznych potentatów

Prezesi Amadeusa, IAG, Lufthansy, Ryanaira i TUI to najlepiej zarabiający szefowie europejskich spółek związanych ...

ETI – teraz w Polsce już oficjalnie

Pierwszy samolot z naszymi klientami wyleci 22 czerwca, a od przyszłego tygodnia będzie można ...

W Niemczech wakacje już prawie sprzedane

Sprzedaż oferty letniej na koniec czerwca była u niemieckich agentów i touroperatorów o 13 ...

Piłkarze Manchesteru United wypromują Maltę

Klub piłkarski Manchester United i rząd Malty zawarli umowę o współpracy, której celem jest ...