Litwa promowała się zdjęciami… innych krajów

Facebook

Szefowa departamentu turystyki Litwy przyznała, że jej instytucja reklamowała uroki Litwy w mediach społecznościowych, pokazując zdjęcia z innych krajów

Jak piszą litewskie media, państwowy Departament Turystyki w kampanii promocyjnej Litwy „Prawdziwe jest piękne” („Real is Beautiful”) używał zdjęć pochodzących z innych państw Europy Wschodniej i Skandynawii.

Jurgita Kazlauskiene ustąpiła ze stanowiska, aby „pracownicy Departamentu Turystyki nie stali się celem niekończących się ataków”.

Kampania, której koszt ocenia się na 140 tys. euro, ruszyła w październiku 2016 roku. Według litewskiego serwisu „Wiadomości znad Wilii” spółki odpowiedzialne za promocję Litwy w sieciach społecznościowych, które wygrały przetarg na jej prowadzenie, zobowiązały się do wykorzystywania w większości zdjęć własnych. Tymczasem publikowały fotografie z baz zdjęć komercyjnych, takich jak Shutterstock czy Flickr. Co więcej, zdjęcia te nie miały z Litwą nic wspólnego.

Wywołało to oburzenie internautów. Na Facebooku zaczęły pojawiać się dziesiątki ironicznych wpisów, w których znalazły się zdjęcia znanych obiektów z różnych krajów oznaczone hashtagiem #realisbeautiful. Do internautów dołączył w czwartek również litewski premier Saulius Skvernelis, który na swoim profilu opublikował zdjęcie budynku Komisji Europejskiej w Brukseli z dopiskiem „Od jutra rząd przenosi się do nowej siedziby w Karolinkach”.

Tagi:

Mogą Ci się również spodobać

Kolejka na Kasprowy nie zniknęła

Tatrzański Park Narodowy nakazał firmie PKL zdemontować kolejkę. Dał jej na to kilka dni. ...

Turyści szturmują Wielką Brytanię

Na Wyspy w te wakacje napłynęła rekordowa liczba turystów. Sami Brytyjczycy z kolei mniej ...

Egipski miliarder przejął trzecią największą firmę turystyczną w Europie

Egipski miliarder Samih Sawiris przejął większościowy pakiet udziałów w niemieckiej Grupie FTI. Niemiecki Urząd ...

Uwaga na wirtualne kwatery

Ferie zimowe to czas wzmożonej aktywności oszustów noclegowych, którzy tworzą strony internetowe nieistniejących obiektów ...

Bańka: Moim zastępcą będzie parlamentarzysta

Ministerstwo Sportu i Turystyki opuści niedługo sekretarz stanu Jarosław Stawiarski. Od kilku miesięcy był ...

Ponad ćwierć miliona pasażerów we Wrocławiu

Wrocławskie lotnisko obsłużyło ponad 17 procent pasażerów więcej niż przed rokiem. Te wyniki notują ...