Na swoje 25-lecie TT Warsaw wracają do Pałacu Kultury

materiały prasowe

Najbliższe, 25. Międzynarodowe Targi Turystyczne TT Warsaw, jedna z największych takich imprez w Europie Środkowo-Wschodniej, odbędą się w Pałacu Kultury i Nauki w Warszawie. Krajem partnerskim jubileuszowej imprezy będzie Polska

Pałac Kultury i Nauki to miejsce dobrze znane osobom związanym zawodowo z turystyką. W jego wnętrzach odbyło się w latach 90. i w pierwszych latach XXI wieku 14 edycji tej imprezy. Wyjątkowa atmosfera tego miejsca zapisała się w pamięci uczestników. – Chcemy odbyć wraz z naszymi wystawcami podróż sentymentalną – mówi Urszula Potęga, prezes MT Targi Polska, organizatora wydarzenia. – Dwudziestą piątą, jubileuszową, edycję dedykujemy wszystkim ludziom turystyki. Zapraszam do współpracy.

Targi z historią

Historia TT Warsaw to również historia prężnego rozwoju turystyki w Polsce. Od 1993 roku targi wspierały kierunki turystyczne przyjazne turystom i stanowiły miejsce branżowych spotkań i dyskusji. W pierwszej edycji wydarzenia wzięło udział 134 wystawców z 16 krajów. Były to głównie państwa z Europy Środkowo-Wschodniej. W kolejnych latach zwiększała się liczba wystawców, wizyt przedstawicieli władz państwowych, samorządowych i członków korpusu dyplomatycznego oraz odwiedzających. W minionym roku na TT Warsaw było 450 wystawców z 50 krajów – z Europy, Afryki, Bliskiego Wschodu, Azji, obu Ameryk i Karaibów. Narodowe ekspozycje przygotowało 26 państw – opisuje biuro prasowe targów.

Przez 25 lat TT Warsaw stały się rozpoznawalną marką. Impreza przyczynia się do rozwoju biznesu turystycznego, wyznacza trendy i ułatwia promocję krajów i regionów. Podczas wydarzenia zagraniczni oraz polscy partnerzy nawiązują kontakty biznesowe i docierają do klientów. Zwiedzający otrzymują z kolei kompendium wiedzy o świecie, mogą więc z powodzeniem planować i realizować podróże – czytamy w komunikacie.

Polska – kraj partnerski

Rodzima oferta turystyczna zawsze była ważną częścią TT Warsaw. W tym roku potencjał turystyczny Polski będzie zaprezentowany w szczególny sposób, bo Polska została krajem partnerskim 25. edycji targów.

O prestiżu imprezy świadczą patronaty czołowych instytucji państwowych, samorządowych i branżowych. Patronat honorowy nad targami sprawują: minister sportu i turystyki Witold Bańka, minister rolnictwa i rozwoju wsi Krzysztof Jurgiel oraz marszałek województwa mazowieckiego Adam Struzik. Wydarzeniu patronują również prezes Polskiej Organizacji Turystycznej Marek Olszewski i prezes Polskiej Izby Turystyki Paweł Niewiadomski.

Targi odbędą się między 23 a 25 listopada. Więcej informacji na stronie www.ttwarsaw.pl.

Tagi:

Mogą Ci się również spodobać

Poznaj pasażerów z piekła rodem

Brzydki zapach współpasażerów i krzyczące dzieci najbardziej przeszkadzają osobom podróżującym liniami lotniczymi. Tak wynika ...

Prezes Grecosa Holiday: Grecja wróciła do pierwszej ligi

W tym roku nasz wzrost wyniesie co najmniej 20 procent. To znaczy, że na ...

Wyszukiwarka wycieczek Qtravel.pl łączy siły z Kayak.pl

Kontekstowa wyszukiwarka ofert turystycznych Qtravel.pl rozpoczyna współpracę z porównywarką ofert turystycznych Kayak.pl. Dzięki temu ...

Czy Jezus pozował do Piety Michała Anioła?

To jedno z pytań, jakie usłyszeli w Rzymie i Watykanie przewodnicy, wśród których są ...

Itaka: To był sezon powrotu do normalności

– Spełniły się nasze założenia, że wstrzymanie wzrostu zaowocuje lepszymi wynikami finansowymi – mówi ...

Chorwaci: Polak wyda mało, ale naprawi klimatyzator

Chorwaccy gestorzy bazy noclegowej chcieliby pozyskać więcej polskich turystów. Gości z Polski oceniają przeważnie ...