Wyspy Kanaryjskie w pilotażowym programie paszportów zdrowia

Fot. Aleksander Kramarz

Wyspy Kanaryjskie są pierwszym regionem turystycznym, do którego polecą pasażerowie monitorowani przez aplikację Hi+Card. Będą to osoby niezarażone koronawirusem.

Pierwsi pasażerowie, których będzie monitorować aplikacja Hi+Card, nazywana już teraz cyfrowym paszportem zdrowia, polecą na Wyspy Kanaryjskie – pisze portal Canary News. Region został wybrany do pilotażowego etapu programu wspieranego przez Światową Organizację Turystyki Narodów Zjednoczonych (UNWTO).

Minister turystyki Wysp Kanaryjskich Yaiza Castilla mówi, że trzeba podejmować odpowiednie kroki, żeby turyści mogli łatwo podróżować, a linie lotnicze zwiększyły liczbę lotów. Sekretarz generalny UNWTO Zurab Pololikaszwili zaznacza, że w czasach, w których pandemia wstrząsnęła światową gospodarką i zagroziła turystyce, innowacja stała się podstawą powrotu do normalności. – Wyjazdy nie będą już takie jak wcześniej. Staną się bezpieczniejsze i bardziej zrównoważone i w dalszym ciągu będą dawać korzyści krajom i społecznościom – tłumaczy.

CZYTAJ TEŻ: Wyspy Kanaryjskie: Turyści pod specjalnym nadzorem

Pilotażowy lot w ramach programu podróży bez covid-19 zaplanowany jest na lipiec. Pasażerowie, którzy będą korzystać z aplikacji, mają mieć na swoich smartfonach profile, do których instytucja wyznaczona przez Ministerstwo Zdrowia wgra informacje medyczne. Antonio López de Ávila, współzałożyciel i prezes firmy TDDS (Tourism Data Driven Solutions), współtwórcy aplikacji, tłumaczy, że to pozwoli zapobiec próbom manipulowania danymi lub oszustwom. O zamieszczenie informacji w aplikacji występować będą użytkownicy. Mają one być zaszyfrowane i bezpiecznie przechowywane.

Hi+Card to jedno z rozwiązań, które wspiera UNWTO, rząd Hiszpanii i rząd Wysp Kanaryjskich. Nad jego stworzeniem pracują światowi eksperci w dziedzinie innowacji i technologii dla branży turystycznej. Celem projektu jest odbudowa turystyki w Hiszpanii i na całym świecie.

ZOBACZ TAKŻE: Nieoficjalnie: Hiszpania nie otworzy granic do lipca

Tagi:

Mogą Ci się również spodobać

UIA: Drukuj kartę albo płać

Z początkiem lipca ukraińskie linie lotnicze UIA wprowadzą opłatę za odprawę biletowo-bagażową i wydanie ...

Air France uruchomi nowe loty dla turystów

Heraklion, Palermo, Olbia i Split – to nowe porty, do których zamierza w lecie ...

Nowy adres łódzkiej informacji turystycznej

Informacja turystyczna w Łodzi ma nową siedzibę. Razem z Łódzką Organizacją Turystyczną i Łódź ...

Joanna Jędrzejewska-Debortoli rozstaje się z ministerstwem

Dyrektor departamentu turystyki w Ministerstwie Sportu i Turystyki Joanna Jędrzejewska-Debortoli została dzisiaj zwolniona – ...

Rekordowy wynik tureckiej turystyki

W zeszłym roku do Turcji przyjechało 51,9 miliona gości, a przychody z turystyki wyniosły ...