Wyspy Kanaryjskie w pilotażowym programie paszportów zdrowia

Fot. Aleksander Kramarz

Wyspy Kanaryjskie są pierwszym regionem turystycznym, do którego polecą pasażerowie monitorowani przez aplikację Hi+Card. Będą to osoby niezarażone koronawirusem.

Pierwsi pasażerowie, których będzie monitorować aplikacja Hi+Card, nazywana już teraz cyfrowym paszportem zdrowia, polecą na Wyspy Kanaryjskie – pisze portal Canary News. Region został wybrany do pilotażowego etapu programu wspieranego przez Światową Organizację Turystyki Narodów Zjednoczonych (UNWTO).

Minister turystyki Wysp Kanaryjskich Yaiza Castilla mówi, że trzeba podejmować odpowiednie kroki, żeby turyści mogli łatwo podróżować, a linie lotnicze zwiększyły liczbę lotów. Sekretarz generalny UNWTO Zurab Pololikaszwili zaznacza, że w czasach, w których pandemia wstrząsnęła światową gospodarką i zagroziła turystyce, innowacja stała się podstawą powrotu do normalności. – Wyjazdy nie będą już takie jak wcześniej. Staną się bezpieczniejsze i bardziej zrównoważone i w dalszym ciągu będą dawać korzyści krajom i społecznościom – tłumaczy.

CZYTAJ TEŻ: Wyspy Kanaryjskie: Turyści pod specjalnym nadzorem

Pilotażowy lot w ramach programu podróży bez covid-19 zaplanowany jest na lipiec. Pasażerowie, którzy będą korzystać z aplikacji, mają mieć na swoich smartfonach profile, do których instytucja wyznaczona przez Ministerstwo Zdrowia wgra informacje medyczne. Antonio López de Ávila, współzałożyciel i prezes firmy TDDS (Tourism Data Driven Solutions), współtwórcy aplikacji, tłumaczy, że to pozwoli zapobiec próbom manipulowania danymi lub oszustwom. O zamieszczenie informacji w aplikacji występować będą użytkownicy. Mają one być zaszyfrowane i bezpiecznie przechowywane.

Hi+Card to jedno z rozwiązań, które wspiera UNWTO, rząd Hiszpanii i rząd Wysp Kanaryjskich. Nad jego stworzeniem pracują światowi eksperci w dziedzinie innowacji i technologii dla branży turystycznej. Celem projektu jest odbudowa turystyki w Hiszpanii i na całym świecie.

ZOBACZ TAKŻE: Nieoficjalnie: Hiszpania nie otworzy granic do lipca

Tagi:

Mogą Ci się również spodobać

Szykuje się Oktoberfest drogi, jak nigdy dotąd

Między 10,7 a 11,5 euro trzeba będzie w tym roku zapłacić za piwo na ...

Nie chciał słuchać kapitana w samolocie – zapłaci mandat

W samolocie na trasie z Islandii do Wrocławia jeden z pasażerów nie podporządkował się ...

Lublin zyskał sześć nowych połączeń lotniczych

Połączenia lotnicze z Lublina do Monachium od dziś realizują linie lotnicze BMI Regional. To ...

Wersal i Muzeum d’Orsay zamknięte

Z powodu strajku pracowników pałac Ludwika XIV w Wersalu, słynne Muzeum d’Orsay z dziełami ...

Klienci Neckermanna odzyskali już dwa miliony złotych

Minął pierwszy tydzień wypłacania przez Allianz pieniędzy klientom Neckermanna, którzy mieli dopiero jechać z ...

TUI: Bony nie są do podbierania klientów agentom

Zamiast do 400 tak zwanych klientów bezpośrednich, niemieckie biuro podróży TUI wysłało kupony o ...