Wyspy Kanaryjskie w pilotażowym programie paszportów zdrowia

Fot. Aleksander Kramarz

Wyspy Kanaryjskie są pierwszym regionem turystycznym, do którego polecą pasażerowie monitorowani przez aplikację Hi+Card. Będą to osoby niezarażone koronawirusem.

Pierwsi pasażerowie, których będzie monitorować aplikacja Hi+Card, nazywana już teraz cyfrowym paszportem zdrowia, polecą na Wyspy Kanaryjskie – pisze portal Canary News. Region został wybrany do pilotażowego etapu programu wspieranego przez Światową Organizację Turystyki Narodów Zjednoczonych (UNWTO).

Minister turystyki Wysp Kanaryjskich Yaiza Castilla mówi, że trzeba podejmować odpowiednie kroki, żeby turyści mogli łatwo podróżować, a linie lotnicze zwiększyły liczbę lotów. Sekretarz generalny UNWTO Zurab Pololikaszwili zaznacza, że w czasach, w których pandemia wstrząsnęła światową gospodarką i zagroziła turystyce, innowacja stała się podstawą powrotu do normalności. – Wyjazdy nie będą już takie jak wcześniej. Staną się bezpieczniejsze i bardziej zrównoważone i w dalszym ciągu będą dawać korzyści krajom i społecznościom – tłumaczy.

CZYTAJ TEŻ: Wyspy Kanaryjskie: Turyści pod specjalnym nadzorem

Pilotażowy lot w ramach programu podróży bez covid-19 zaplanowany jest na lipiec. Pasażerowie, którzy będą korzystać z aplikacji, mają mieć na swoich smartfonach profile, do których instytucja wyznaczona przez Ministerstwo Zdrowia wgra informacje medyczne. Antonio López de Ávila, współzałożyciel i prezes firmy TDDS (Tourism Data Driven Solutions), współtwórcy aplikacji, tłumaczy, że to pozwoli zapobiec próbom manipulowania danymi lub oszustwom. O zamieszczenie informacji w aplikacji występować będą użytkownicy. Mają one być zaszyfrowane i bezpiecznie przechowywane.

Hi+Card to jedno z rozwiązań, które wspiera UNWTO, rząd Hiszpanii i rząd Wysp Kanaryjskich. Nad jego stworzeniem pracują światowi eksperci w dziedzinie innowacji i technologii dla branży turystycznej. Celem projektu jest odbudowa turystyki w Hiszpanii i na całym świecie.

ZOBACZ TAKŻE: Nieoficjalnie: Hiszpania nie otworzy granic do lipca

Tagi:

Mogą Ci się również spodobać

Miasta historyczne pod presją turystów

Jak pogodzić potrzeby mieszkańców z oczekiwaniami turystów w miastach, w których tych drugich przybywa ...

Niemieccy agenci na plusie

Niemieccy agenci turystyczni sprzedali w 2017 roku o 4,6 procent więcej wyjazdów niż rok ...

Czarny scenariusz Ryanaira

Irlandzka tania linia lotnicza nie planuje wznowienia rejsów w maju, a jeśli poleci w ...

Bałtów największą atrakcją turystyczną Świętokrzyskiego

Bałtowski Kompleks Turystyczny był najczęściej odwiedzany w województwie świętokrzyskim w roku 2016. Drugi był ...

Nowy warunek – do Grecji tylko z kodem QR

Co najmniej na 48 godzin przed wjazdem do Grecji turyści muszą wypełnić dokument, w ...

Rekordowa liczba pasażerów na greckich lotniskach

O 680 tysięcy pasażerów więcej niż przed rokiem obsłużyły od stycznia do października greckie ...