Włochy dopłacą obywatelom do urlopu

Fot. AFP

500 euro na tegoroczny urlop dostaną od swojego rządu najmniej zarabiający Włosi. W ten sposób politycy chcą też wspomóc odbudowę turystyki.

Włoski rząd planuje dopłacić swoim obywatelom do tegorocznego urlopu – pisze austriacka gazeta „Kleine Zeitung” w swoim elektronicznym wydaniu. Program ma się rozpocząć po zdjęciu ograniczeń związanych z epidemią i objąć osoby, które zarabiają najmniej. Rodziny z dziećmi, których roczne dochody nie przekraczają 35 tysięcy euro, otrzymają bonus urlopowy w wysokości 500 euro. Będzie można go wykorzystać od 1 lipca do 31 grudnia. Pieniądze na ten cel zostały uwzględnione w pakiecie pomocowym, którego budżet wynosi 55 miliardów euro. W ten sposób rząd chce pomóc odrodzić się turystyce.

CZYTAJ TEŻ: Włochy odmrażają gospodarkę, ale o turystyce nie ma mowy

Włoska branża turystyczna bardzo mocno ucierpiała z powodu epidemii. Według szacunków straty sięgają 120 miliardów euro. Od marca do końca maja liczba wykupionych noclegów będzie mniejsza o 30 milionów, licząc rok do roku.

Jak wynika z informacji stowarzyszenia hoteli Federalberghi, 95 procent hoteli we Włoszech jest nieczynnych od końca lutego. Prezes tej organizacji, która ma 27 tysięcy członków, Bernabo Bocca, podkreśla, że turystyka krajowa tylko w części skompensuje brak gości zagranicznych. Co prawda w zeszłym roku Włosi wykupili 50 procent wszystkich noclegów, ale przychody z nich wyniosły zaledwie 30 procent całkowitych obrotów hoteli.

Tagi:

Mogą Ci się również spodobać

Turkish Airlines podniesie ceny

Tureckie linie lotnicze Turkish Airlines poinformowały, że podniosą ceny biletów. Dzięki temu chcą utrzymać ...

Grupa Emirates ogłasza wyniki za rok 2017-2018

Emirates informuje, że 30. rok z rzędu osiąga zysk i stabilny rozwój firmy W ...

IATA: Dosyć wstydu z powodu latania

Kampanię przeciw ruchowi wytykania, jako czegoś wstydliwego, latania samolotami (flight shaming) zamierza uruchomić Międzynarodowe ...

Piloci wypróbowali Maxy na symulatorach

Zbliża się termin ponownej certyfikacji samolotów B737 MAX, jako pierwsza powinna jej dokonać amerykańska ...

Linie lotnicze nie przetrwają bez pomocy

Niemiecka Lufthansa uziemiła 95 procent floty. LOT, podobnie jak inni narodowi przewoźnicy, lata dzięki ...

Emilewicz: Pomożemy branży turystycznej, ale nie kosztem TFG

Polska turystyka straciła już około 400 mln złotych w wyniku koronawirusa – minister rozwoju ...