Albania szykuje się do sezonu letniego

Fot. AFP

Albania ponownie otworzy w tym miesiącu granice i przygotuje się na przyjęcie turystów – zapowiedział premier Edi Rama w czwartek w parlamencie.

Jak zapowiedział, chodzi o to, by kraj przygotował się do sezonu turystycznego. W trzymilionowej Albanii w turystyce bezpośrednio zatrudnionych jest w 90 tysięcy osób, a pośrednio żyje z niej nawet 200 tysięcy.

CZYTAJ TEŻ: Greckie wakacje dla Polaków już w czerwcu

Agencja Reuters podaje, że na razie w Albanii obowiązuje jeszcze nocna godzina policyjna, ale pewne ograniczenia już złagodzono. Nadal jednak zakazane są masowe zgromadzenia i korzystanie z transportu publicznego. Mieszkańcy nie mogą opuścić czterech „czerwonych obszarów”, w tym stolicy, Tirany.

Ostatniej doby w Albanii odnotowano jedynie 5 nowych infekcji koronawirusa. W sumie na covid-19 zachorowało tam 969 osób, a 31 zarażonych zmarło. Od trzech tygodni nie było jednak żadnego zgonu z tego powodu.

– Jeśli nadejdzie druga fala zachorowań, będzie ona znacznie bardziej dotkliwa niż ta, którą pokonaliśmy. Poradzimy sobie jednak z nią z taką samą konsekwencją – dodał Rama.

Tagi:

Mogą Ci się również spodobać

Targi Lato w trzeci weekend kwietnia

Promocję polskich regionów i popularnych zagranicznych kurortów, a także tradycyjnej kuchni i wyrobów rzemieślniczych ...

20 tysięcy ludzi na „Poznaniu za pół ceny”

Podczas ostatniego weekendu mieszkańcy Poznania i turyści tłumnie korzystali z ponad 140 ofert turystycznych ...

Wizz Air: Klasa biznes się skończyła

Wizz Air wzywa regularne linie lotnicze, żeby przestały latać z pustymi miejscami w klasie ...

LOT lata i zarabia

Prawie 200 milionów złotych zarobił LOT na działalności podstawowej, czyli przewozie pasażerów, w 2016 ...

Konin i okolice z nową stroną internetową

Lokalna Organizacja Turystyczna Marina uruchomiła nową witrynę turystyczną promującą region koniński Stronę www.turystyka.konin.pl wyróżnia ...

Egipt: Hotele z rządowym dofinansowaniem

10 milionów funtów egipskich wydało w ostatnich dwunastu miesiącach Ministerstwo Turystyki i Starożytności Egiptu ...