Malta otwiera porty i lotnisko, ale nie dla Polaków

Fot. materiały prasowe

Za miesiąc, po trwającej od marca przerwie, Malta wznowi ruch pasażerski. Na razie przyjmie tylko przyjezdnych z krajów, które opanowały pandemię. Wśród nich nie ma Polski.

1 lipca Malta otwiera lotnisko i wznawia międzynarodowy ruch pasażerski – informują w komunikacie maltańskie Ministerstwo Turystyki i Ochrony Konsumentów i narodowa organizacja turystyczna Malta Tourism Authority. Na razie kraj będzie przyjmował turystów z krajów o niskim wskaźniku zachorowań na covid-19, to znaczy z Niemiec, Austrii, Szwajcarii, Luksemburga, Irlandii, Islandii, Danii, Norwegii, Finlandii, Litwy, Łotwy, Estonii, Słowacji, Czech, Węgier, Cypru i Izraela. Zamierza również wznowić połączenia z Sycylią i Sardynią. Rząd będzie stopniowo rozszerzał tę listę o nowe kraje, w których epidemia będzie wygasać.

Na lotnisku i w samolotach obowiązywać będą nowe standardy higieny i bezpieczeństwa, takie jak obowiązek noszenia maseczek podczas lotu czy mierzenie temperatury przed wylotem i po przylocie.

CZYTAJ TEŻ: Malta szykuje korytarze turystyczne dla wybranych

– Ponowne otwarcie międzynarodowego lotniska na Malcie, naszej głównej bramy do świata, ma dla nas fundamentalne znaczenie. Przed nami nowe wyzwania, z którymi pojawiają się nowe możliwości. Jesteśmy gotowi, aby odbudować rentowność sektora turystycznego, który zapewnia tysiące miejsc pracy i jest tak ważny dla maltańskiej gospodarki – mówi dyrektor generalny MTA Johann Buttigieg, cytowany w komunikacie.

– Przez cały czas trwania pandemii, gdy wstrzymano międzynarodowe podróże, dbaliśmy, aby Wyspy Maltańskie pozostawały w pamięci turystów, organizując kampanię „Dream Malta now, visit later” (marz o Malcie teraz, odwiedź ją później – red.). Otwierając lotnisko, możemy zacząć informować naszych zagranicznych partnerów i klientów, że czas, w którym Malta pozostawała jedynie w sferze marzeń, zakończył się. Podróże nie zaczną się od razu i z każdego kraju na świecie, jest to jednak ważny pierwszy krok, na który gospodarka i społeczeństwo z niecierpliwością czekali – dodaje zastępca dyrektora generalnego MTA i dyrektor ds. marketingu Carlo Micallef.

ZOBACZ TAKŻE: Maltańska turystyka bije rekordy

Maltański rząd przeznaczył 1,8 miliarda euro na pomoc dla przedsiębiorstw, które ucierpiały z powodu pandemii. Pracownikom najbardziej dotkniętych sektorów do czasu ponownego ożywienia gospodarczego wypłaca po 800 euro miesięcznie.

Malta zanotowała dotąd około 600 przypadków zachorowań na covid-19 i dziewięć zgonów. Na podstawie badań i raportów dotyczących sytuacji epidemicznej Komisja Europejska, Wspólnota Narodów, Światowa Organizacja Zdrowia i Światowa Organizacja Turystyki stwierdziły, że obecnie Malta jest jednym z najbezpieczniejszych krajów na świecie.

Tagi:

Mogą Ci się również spodobać

Luwr zamknięty. Pracownicy boją się koronawirusa

Muzeum sztuki Luwr w Paryżu było w niedzielę zamknięte dla zwiedzających. Pracownicy wstrzymali się ...

LOT zwiększa częstotliwość na 25 trasach

Przewoźnik dokłada trzeci codzienny rejs między Warszawą a Berlinem. Jednocześnie zwiększa częstotliwość na 24 ...

Paryż – ranni w wypadku autobusu turystycznego

Co najmniej cztery osoby zostały ranne, gdy zbyt wysoki, piętrowy autobus turystyczny z otwartym ...

Wyszukiwarki łaskawsze dla portfeli agentów

Niemiecki Traveltainment stworzył narzędzie, które pozwala agentom eksponować na stronie internetowej oferty z najlepszą ...

Wizz Air: Najlepsi pracownicy jak ambasadorowie

Wizz Air uruchamia czwartą edycję programu Wizz Ambassador. Internauci mogą głosować na wybranych członków ...

Finnair połączy Helsinki z Nankinem

Finnair rozwija siatkę połączeń w Chinach o nową całoroczną trasę z Helsinek do Nankinu ...